Sťahujem, sťahuješ, sťahujeme,…

Ahojte študenti! Máme tu to obdobie, kedy pomaly musíme opúšťať mamahotel, dvihnúť kotvy a sťahovať sa na internát, tí šťastnejší na privát. V dnešnom blogu tu mám preto pre Vás pár tipov, ako sa čo najlepšie, najrýchlejšie a čo najefektívnejšie presťahovať. Pripojím tiež aktuálne hygienické a bezpečnostné opatrenia na internátoch Mlyny.

  1. VRECIA NA SMETI

A čo že tvoje veci budú chvíľu vyzerať ako smeti, toto je podľa mňa najlepší spôsob ako svoje veci presťahovať rýchlo a jednoducho. Stačí si kúpiť balenie vriec na smeti a to Vám vyjde akurát na jedno sťahovanie. Vrecia si môžeš popísať pre väčší prehľad a navyše ich môžeš po sťahovaní použiť prekvapivo, na smeti. Ušetrené – zarobené!

 

via GIPHY

 

2. AK SI NIEČO NEPOUŽIL VIAC AKO POL ROKA, NEBER SI TO

Nadpis toho odstavca asi hovorí za všetko, ale toto je moji milí veľmi cenná rada. Zo skúsenosti viem, že čo som nemala na sebe, prípadne nepoužila posledný polrok, tak už nepoužijem nikdy. A môžete si naivne nahovárať – raz sa to zíde. Nie. Nezíde. Nikdy. V živote.

via GIPHY

3. SFUKOVACIE VRECIA = POKLAD

Toto je ďalší môj skromný tip ako si sťahovanie uľahčiť. Tieto vrecia kúpiš za pár eur už hocikde. Sú skvelé najmä na prenášanie perín, obliečok a vankúšov. Lebo ver mi, v tých intrakovských spať nechceš. Všetko natrepeš do vreca, zapneš vysávač, sfúkneš vzduch a čári mári fuk, je to o polovicu menšie a spratnejšie. Oceníš to určite aj na tú tonu oblečenia, ktoré si určite nenosil už viac ako polroka.

via GIPHY

4. NEBER MAME POL BYTU

Ak sa dá, snaž sa mamine nezobrať z bytu toľko vecí od varechy až po matrace. Po tvojom odsťahovaní to tam bude vyzerať ako keby to tam vykradli. V Bratislave predsa máme jeden nemenovaný obchodný dom švédskej značky kde kúpiš všetko, naozaj všetko za pár šupov. Budeš to mať navyše nové, pekné a zladené podľa seba. Aspoň máš na čo zarábať na brigádach! J

via GIPHY

Na koniec pripájam link na všetky aktuálne hygienické a bezpečnostné opatrenia súvisiace s koronavírusom: https://mlyny.uniba.sk/ubytovanie/ubytovanie-pokyny-platne-pre-rok-20202021/

 

Pauli