Leto 2024 na Slovensku

Leto na Slovensku je obdobím plným kultúrnych a spoločenských udalostí, ktoré prilákajú návštevníkov z celej krajiny i zo zahraničia. Slovensko ponúka širokú škálu festivalov, koncertov, výstav a iných podujatí, ktoré dokážu uspokojiť aj tie najnáročnejšie chute. Pozrime sa na niektoré z najzaujímavejších akcií, ktoré by ste si toto leto nemali nechať ujsť!

Pohoda Festival (Trenčín, 11.-13. júl 2024)

Pohoda je jedným z najväčších hudobných a umeleckých festivalov na Slovensku. Tento multižánrový festival sa koná na letisku v Trenčíne a každoročne priláka tisíce návštevníkov. Ponúka pestrú paletu hudobných vystúpení, divadelných predstavení, výtvarných diel, diskusií a workshopov. Vystúpia na ňom domáci aj zahraniční umelci čo zaručuje skvelú atmosféru a nezabudnuteľné zážitky. Môžete sa tešiť napríklad na Pendulum, Black Pumas,

B – Complex, ale aj Richarda Müllera, NONAME, Paru, Gleba a mnoho ďalších.

Grape Festival (Trenčín, 9.-10. august 2024)

Grape Festival, konajúci sa taktiež na Trenčianskom letisku, je známy svojou unikátnou atmosférou i zameraním na súčasnú populárnu a nezávislú slovenskú a svetovú hudbu. V roku 2024 prinesie skvelý line-up s domácimi aj zahraničnými interpretmi. Okrem hudby sa návštevníci môžu tešiť na výstavy, workshopy a rôzne iné sprievodné aktivity. Zažijete napríklad vystúpenie Toma Odella, kapelu Nothing But Thieves, z domácej scény Malatata, Billy Barman, SAUL …

Bratislavské kultúrne leto (Bratislava, 21.jún – 1.september 2024)

Hlavné mesto Slovenska sa počas leta premení na kultúrne centrum s množstvom koncertov, divadelných predstavení, filmových premietaní a ďalších podujatí pod otvoreným nebom. Zažijeme až 73 festivalových dní. Bratislavské kultúrne leto je ideálnou príležitosťou na objavovanie miestnej kultúry a umenia priamo v historickom centre mesta. Ide už o v poradí 49. ročník tohto festivalu. Môžeme sa tešiť na podujatia ako napríklad utorkové tančiarne, rande s mestom, filmové leto, rozprávkové pondelky a mnoho iného.

Viva Musica! Festival (Bratislava, 4.júl – 15.august 2024)

Viva Musica! je prestížny letný festival klasickej hudby, ktorý ponúka koncerty v rôznych atraktívnych lokalitách Bratislavy. Tento festival prináša na Slovensko svetoznámych hudobníkov a orchestrálne telesá, pričom dáva priestor aj domácim umelcom. Je to skvelá príležitosť na užitie si výnimočných hudobných zážitkov v magickej atmosfére letných večerov.

Letné Shakespearovské slávnosti (Bratislava, 4.júl – 6.august 2024)

Tento festival je neodmysliteľnou súčasťou letného kultúrneho programu na Slovensku. Predstavenia diel Williama Shakespeara v podaní renomovaných hercov sa konajú na nádhernom historickom mieste – Nádvorie Bratislavského hradu. Ide o jedinečný zážitok pre všetkých milovníkov divadla a literatúry. Vstupenky si môžete zakúpiť na tieto predstavenia: Skrotenie zlej ženy, Hamlet, Macbeth, Komédia omylov a iné.

Leto na Slovensku sľubuje bohatý program plný kultúrnych a spoločenských udalostí. Či už sa rozhodnete navštíviť hudobný festival, divadelné predstavenie alebo koncert, určite si prídete na svoje a odnesiete si množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Nezabudnite si vopred zabezpečiť vstupenky a poprípade aj ubytovanie, pretože tieto podujatia sú veľmi obľúbené a rýchlo sa vypredávajú. Užite si leto plné kultúry a zábavy!

Vanda 😊