Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Zápočty, skúšky a iné depresie

Ešte pred nedávnom sme si balili spotený uterák z lehátka do ruksaku na Zlatých Pieskoch, no ani sme sa nenazdali a máme tu december s Vianočnou atmosférou. Matka príroda nám už stihla namiešať sneh s dažďom, aby nám zaručila amatérsky street battle v breakdance na chodníkoch, kompletný dopravný kolaps v Bratislave a popraskané pery na ústach. No nám, vysokoškolákom, budú najbližšie týždne predovšetkým praskať nervy. Skúškové volá! Vitajte pri mojej ďalšej spovedi zúfalého študenta.

via GIPHY

Je možné, že už sa teraz trápiš so zápočtami, prípadne ťa ešte len čakajú. Je to obdobie, kedy si preskúšaš svoje vedomosti za posledný semester, no väčšinou to končí tak, že sa snažíš celé učivo naučiť z „výcucov“ týždeň pred zápočtom. Určite tieto testy netreba podceňovať, lebo bez nich si na skúške ani neškrtneš.

No to hlavné zlo prichádza v polovici decembra ako taký „pekný“ darček pod stromček. SKÚŠKOVÉ! Pri tomto slove behá mráz po chrbte, avšak pre profesorov začínajú medové týždne. Niet nad ich škodoradostné úsmevy pripomínajúce reklamu na zubné protézy od Gizky Oňovej, zatiaľ čo ty prežívaš vo vnútri ultra pocity bezradnosti.

via GIPHY

Študentov možno rozdeliť na 2 hlavné skupiny. Prvou skupinou sú takí, ktorí chcú mať čo najviac voľna, a tak si všetko nahrabú do predtermínov. Úprimne, obdivujem tých ľudí, čo to takto zvládnu. Ja by som dostal mental breakdown už pri prvom termíne. I keď to ja mávam tak či tak ?

Druhou skupinou sú takí „chilloví“ ľudia, čo si všetko rozložia na celý január a celý december si užívajú pri kúpených vianočných CD-čkach z výpredajov a pozerajú Popolušku a Mrázika v telke, pretože ich upravili do HD a zmení im to zmysel jeho života. Avšak celý január je zabitý učením sa.

Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríš, nesmieš nezabúdať na dress code! V skratke, patrilo by sa hodiť na seba niečo slušnejšie, aby si neriskoval, že hneď ako vojdeš v škole do miestnosti tak zaradíš spiatočku. Takže tepláky s mikinou zasvinené od tresky, čo si ráno jedol z rožkom, to nem feľmi tobre.

Pokiaľ si v tom, že jediná osoba prežívajúca veľmi stresové obdobie, tak sa nemusíš báť. Nie si prvým a ani zďaleka posledným človekom. Ešte aj potešíš pani predavačku v potravinách, ktorej spravíš obrovskú tržbu z cukroviniek, ktoré si dotiahneš na skúšku, prípadne ktoré už zmastíš po ceste. Ak si to pomáha, pokojne si daj koľko ti hrdlo ráči. Potom aj, prosím ťa, zaves na Instagram, že či si tvoji followers myslia, že si pribrala a nevieš z čoho to je ❤.

via GIPHY

Samozrejme počas týchto dvoch mesiacov, keď nastane pokoj od školy, je stále možnosť robiť niečo produktívne a užitočné. Máme pre teba obrovskú kopu brigád, z ktorej si môžeš vybrať tú pravú práve pre teba. My z Junglee sme tu pre teba a môžeš sa u nás v Mlynskej doline zastaviť kvôli brigáde, alebo sa nám jednoducho vyplakať na ramená kvôli skúškam. Poplačeme a posoplíme si spolu, oki?

Ale POZOR, ak sa u nás zastavíš ešte v decembri, garantujeme ti ZVÝŠENÉ SADZBY, aké tu ešte neboli!!! ? Pre viac informácii ku konkrétnej brigáde, stačí zavolať na naše ktorékoľvek číslo a povieme Vám viac. ?

via GIPHY

Za náš tím Ti želáme veľa šťastia na zápočtoch a skúškach a tešíme sa na Vás u nás v kancelárii alebo na našich very hot linkách. ??

Alan Herian