Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Začiatok letného semestra

Ahojte moji zlatí študenti.

Ako dopadlo skúškové? Verím tomu, že každý z Vás uspel a môže vykročiť šťastne so správnou nohou do letného semestra. Určite teraz zažívate úžasný bezstarostný pocit, že je po skúškovom a máte o povinnosť menej. Žiadne učenie, mučenie, čo minimálne taký najbližší týždeň (týždne) nepripadá do úvahy.

Poďme si  zosumarizovať s čím všetkým sa začiatok semestra spája. Nový semester, nové výzvy, nové skúsenosti.

via GIPHY

Rozvrh . Každého zaujíma, ako Vám tie cviká a prednášky rozdelili. Či budete chodiť do školy ako na výlety alebo tam môžete aj prespávať. Spomeňte si ako ste si pár týždňov dozadu  stále na AISE pozerali, či Vám vyskočí hodnotenie zo skúšky a teraz len pozeráte, či už je zverejnený rozvrh.  Aby som nezabudla, každý chce mať voľné piatky!!

via GIPHY

Krásne prvé týždne semestra . Taký klasický prvý týždeň, zoznamovanie s novými predmetmi, kým si zapamätáte v akej triede máte cviká. Každý profesor sa bude tváriť prísne, hlavne, čo bude od Vás očakávať počas semestra a aké knihy budete potrebovať. Školská knižná burza bude opäť zahájená. Ten kúpi to a henten predá tamto a bude sa obchodovať vo veľkom.

via GIPHY

Zápisníček/debilníček píš si.  Toto si zapíš počas prvých cvík.

1. Koľko absenčiek môžeš mať. Respektíve koľko krát z nevysvetliteľných dôvodov nepôjdeš tam.

 2. V akom týždni je zápočet. Zapíš si to za ucho!

3. Meno a priezvisko prednášajúceho, aj keď je veľká pravdepodobnosť, že ho stretneš po prvý krát asi až na skúške.

4. Aký počet bodov ti bude treba ku skúške. Aby si v poslednom týždni nestresoval, že máš málo a je zle.

Aspoň sa nebudeš počas semestra neisto vypytovať ostatných spolužiakov, čo, ako, kedy,  kde a prečo.  Ty budeš za múdreho, ktorý vie dôležité informácie na zvládnutie štúdia.

via GIPHY

Prednášky. Všetci vysokoškoláci poznáme prvú prednášku na ktorej je celý ročník, nemáš si ani kde sadnúť,  niektorí študenti sedia na schodoch, účasť je veľká. A počas ostatných týždňov chodia na prednášky len niektorí obetujúci sa jedinci.

via GIPHY

Zas ten druhý domov menom intrák.  Priznaj sa, dobre ti to tam chýbalo, všetky izbovice, chodbovice, či len nezáväzné opíjačky v meste. Mamka ti zbalí jedlo do dózičiek a môžeš ísť na týždennú dovolenku na intrák.

via GIPHY

Ale keďže bez práce nie sú koláče. Choďte si aj trošku privyrobiť, nech si máte z čoho platiť všetky Open Semester Parties.  Zavolaj, príď alebo len napíš a dozvieš sa viac. Nájdeme ti brigádu, ty zarobíš peniaze a všetko bude krajšie v letnom semestri.

via GIPHY

Prajem každému z Vás úspešný začiatok semestra nech je lepší ako ten predchádzajúci.

Nikola Poláková