Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Vianočné trhy

Všetci sa majú až príliš radi… Horčica everywhere… Aj vo vlasoch… Vreckári v strehu viac ako kedykoľvek pred tým… Zima ako v ruskom filme… Všade taká vôňa, že tvoja diéta zlyhala v prvej minúte… Áno už sú tu… VIANOČNÉ TRHY!!! Pre mňa jedno čarovné miesto.

via GIPHY

Keď ste maniak na vianočné trhy ako ja tak isto poznáte pocit keď ste tam nastúpený už v polovici novembra a ľutujete, že Vianoce nie sú ešte tu. Potom už neostáva nič iné, iba tento smútok zahnať punčom, prípadne turbopunčom a takto sa pomaly prepiť až k Vianociam.

via GIPHY

Alebo prejesť? Na vianočných trhoch totiž nájdeme najvoňavejšie jedlo v roku. Placky, cigánska, klobásky, či lokše, do toho vianočné koledy, neznie to ako sen? Dúfam, že minimálne polovica z vás ani nestihne dočítať tento blog a už bude v nízkom štarte bežiac na najbližšie vianočné trhy.

via GIPHY

Majú však i svoje nevýhody. Raj pre vreckových zlodejov a pocit do plaču na druhý deň pri otvorení peňaženky či ľútosť pri pohľade na mrznúcich predávajúcich. No to by som bola naozaj radšej na brigáde! Priveľa vareného vína či turbopunču nie je tiež zrovna dobrý nápad. Každý stoji v kruhu mrznúc s hrnčekom v ruke a ráno nájde v kabelke zo tri. Kto je tu teraz ten zlodej?

via GIPHY

Ako som už spomínala, ja som taký vianočno-trhový maniak a preto mám obehané snáď všetky v okolí Slovenska. Klasické a pre mňa najčarovnejšie vianočné trhy sú u našich rakúskych susedov vo Viedni. Hrnček v tvare čižmičky a tá atmoška pre mňa jednoducho patria k Vianociam a už teraz pri písaní začínam googliť, ktorým vlakom pôjdem. Vianočné trhy v Prahe, Krakowe, Budapešti alebo v Drážďanoch tiež odporúčam navštíviť. Na každých síce nájdete klasické varené víno a punč, ale na každých nájdete i miestne dobrotky do bruška, ktoré ich robia také špeci. Mňaaaaam, nemám ďaleko od toho oslintať klávesnicu. Som taká hladná, že asi budem musieť prestať písať tento blog a ihneď idem smer Námestie SNP.

via GIPHY

Neváhajte a poďte aj vy a isto sa tam niekedy stretneme. A ak nie tam tak dobehni k nám na registráciu a tam sa stretneme už určite! 🙂

Paulína Leštianska