Veľká noc trochu inak

Ahojte priatelia! Zdravím vás v mojom predveľkonočnom a stále žiaľ karanténnom blogu. O pár dní tu máme najväčší kresťanský sviatok – Veľkú noc. Kto by bol pár týždňov dozadu čakal, že táto Veľká noc bude v niečom úplne iná a nezabudnuteľná? Žiaľ, nie veľmi v pozitívnom zmysle slova.

via GIPHY

Rozhodla som sa však celú túto situáciu vziať s humorom lebo (povedzme si úprimne), čo iné nám ostáva? Dúfam teda, že tento deň karantény číslo 7934 ste sa tiež rozhodli prežiť pozitívne naladení ako ja.

via GIPHY

A v čom bude teda terajšia Veľká noc iná, ako tá minulá? Rozhodla som sa na odľahčenie situácie vypichnúť pár bodov.

1. Zákaz vychádzania?

Bežná Veľká noc

Na Veľkú noc je bežné, že sa rodiny navštevujú a trávia spolu čas. Na Veľkonočný pondelok chlapci obehnú všetky príbuzné dievčatá a taktiež kamarátky.

Veľká noc 2020

Tento rok veru chlapci obehnú akurát tak obývačku. Aj to iba svoju. Aj to iba v okrese! Každopádne, toto opatrenie je na niečo dobré, a je potrebné ho dodržiavať. Koniec koncov, aj taká online oblievačka nie je zlá.

via GIPHY

2. Namiesto vody dezinfekcia

Bežná Veľká noc

Asi najbežnejším zvykom na Veľkú noc je oblievanie dievčat, pričom voda musí byť čo najviac studená, aby boli dievčatá krásne a zdravé po celý rok.

Veľká noc 2020

Tento rok veru „trošku“ inak. Namiesto vody môžeme zvoliť ako alternatívu akurát tak Sanytol. Pravidlo, aby boli dievčatá zdravé tak dáva ešte väčší zmysel. Dezinfekcia je na prvom mieste!

via GIPHY

3. Veľa dobrého jedla

Bežná Veľká noc

Cez Veľkú noc si každý milovník dobrého jedla príde na svoje. V každej domácnosti je údené, zemiakový šalát, množstvo napečených koláčov či iné dobroty.

Veľká noc 2020

Tento rok sme radi, ak sme vôbec zohnali toaletný papier do zásoby. V obchode sú totiž už dnes prázdne regály. O vymoženosti ako DROŽDIE sa nám môže už iba snívať. V tichosti závidím každému, čo má doma aspoň jednu kocku.

via GIPHY

Nuž priatelia, ostáva nám iba vydržať a brať to s humorom. Veď čo chvíľu je opäť dobre.

Ak sa pýtate, ako je to teraz u nás s brigádami, tak brigády fungujú ako normálne. Ak máte záujem, neváhajte nás kontaktovať!:)

Tak sa držte a veľa zdravia!

Pauli