Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Veci, na ktoré nezabudni pred štartom semestra

Poznáš to, každý rok ťa čaká tá istá otrepaná rutina spojená so začiatkom nového semestra, a predsa si na pár vecí schopný zabudnúť rok čo rok. Či už si vetrom ošľahaný študent alebo patríš medzi nováčikov študentského života, tu je pár tipov, na ktoré by si určite nemal zabudnúť predtým, ako ti oficiálne začne škola.

1. ISIC

Celý šťastný opúšťaš študijné oddelenie po nekonečnom čakaní na dve pečiatky a nálepku, v hlave ti už ide predstava, ako sa večer so spolubývajúcimi po dlhom lete opäť poriadne rozbijete a úplne ti vypadne, že ISIC bez aktivácie čipu je ti vlastne na dve veci. Aby si zbytočne nemusel merať cestu do školy dvakrát, tento rok sa už zastav v katakombách fakulty pri termináli a aktivuj si ISIC ešte predtým, ako dostaneš pokutu od revízora.

via GIPHY

 2. Potvrdenie o návšteve školy

Áno, aj toto je jedna z tých vecí, ktoré vedia narobiť problémy. Teda minimálne ťa bude stáť ďalšie poldňové vystávanie v rade na študijné oddelenie. Predtým, ako pôjdeš na zápis si radšej spočítaj, kde všade ti treba potvrdenie o návšteve školy. Banka, manka, práca, kartička na autobus v Hornej Dolnej…  V tomto bode sa patrí spomenúť aj tlačivo číslo dva, ktoré si so sebou musíš priniesť na zápis, aby ti ho nadšená referentka potvrdila, a to je potvrdenie na rodinné prídavky. Vieš, aby tatkovi aj naďalej chodilo na účet tých dvadsať eur, za ktoré ti nezaplatí aj intrák.

via GIPHY

3. Električenka

Keďže je už celkom moderná doba a technológie sú už na celkom vysokej úrovni, aj električenku v hlavnom Slovenskom meste si už môžeš kúpiť aj online. Nezabudni tak ale spraviť ešte deň predtým, ako sa do tej Bratislavy vydáš, aby si zbytočne nedal zarobiť revízorom na vlastnej hlúposti. Pokiaľ patríš k tým, ktorých účet permanentne zíva prázdnotou, obrň sa dávkou trpezlivosti, aby si na pobočkách dopravného podniku zvládol vystáť klasické septembrové kilometrové rady.

4. Shopping

So začiatkom nového semestra príde aj tá nutkavá potreba byť celý ,,vynovený“. Nákupné centrá, obchody a civilizácia sú zrazu opäť blízko, ty máš kopu voľného času, na intráku si už do skrine vybalil aj posledné kúsky oblečenia a zrazu ti príde tá meter krát meter intráková skriňa strašne prázdna. Ak už si veľmi potrebuješ niečo kúpiť, skús využiť prvé septembrové výpredaje, a hlavne to nepreháňaj, v októbri ešte aj tak príde babie leto. Aj keď ver tomu, že sveter, ktorý si nosil minulú jeseň si už na tebe určite nikto pamätať nebude. A aby sme nič nevynechali, medzi klasické študentské septembrové nákupy patrí aj rabovanie papierníctiev. Nie, naozaj si nekupuj na každý predmet zošit ani celú sadu farebných pier. Sám veľmi dobre vieš, že po pár týždňoch skončíš pri zdrapoch a budeš rád, ak v taške nájdeš ceruzku.

via GIPHY

5. Aj keď bez peňazí

Vstúp si do svedomia a tento rok už naozaj nerozbi svoje poctivo odmakané letné úspory na prvej open semester párty. Príležitosť opiť sa si nájdeš aj tak každý týždeň, preto by bolo dobré, aby si si už na začiatku semestra spravil krátky finančný plánik, do ktorého nezabudneš zahrnúť aj Mikuláša, ponožky na Vianoce pre otca a babkine narodeniny v novembri. A ak by ti to náhodou s tými financiami nevychádzalo, vieš, kde nás nájdeš!

via GIPHY

 

Patrícia Horváthová