Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Valentín

Ahojte kamaráti. Blíži sa nám sviatok Svätého Valetína, ktorý je nazývaný aj sviatkom zaľúbených. Mnohí  z vás tento sviatok považujú za komerčný sviatok, ktorý by sa nemal oslavovať. Ako všetko na svete, aj sviatok Svätého Valentína má svoje opodstatnenie. V dnešnom blogu si povieme niečo o tom, ako tento sviatok vznikol a dáme si aj pár rád, ako ho osláviť. Vitajte!

via GIPHY

Svätý Valentín nebol vyhlásený za svätého len tak pre nič za nič. Existuje množstvo príbehov, ktoré hovoria o jeho živote. Mne osobne sa najviac páčil práve jeden, s ktorým by som sa s vami rada podelila. Počas vlády panovníka, ktorý rád viedol vojny (približne v 3. storočí) bolo zakázané sobášiť sa. Poznáte to, chcete viesť vojnu ale vaši bojovníci na vás kašlú lebo majú doma ženu, hŕbu detí, o ktoré sa treba starať a ako by sa chcelo niekomu bojovať, keď môže zažívať rodinnú idylku. No a práve toto sa nemenovanému panovníkovi nepáčilo. A tak si jedného pekného dňa zmyslel, že zakáže sobášenie. Ako sa však hovorí, láska hory prenáša a inak to nebolo ani pred „pár“ stovkami rokov. Zamilovaní chceli spečatiť svoju lásku a najlepší spôsob bol práve sobáš, veď zakázané ovocie chutí najlepšie.  Ako to už býva, všade sa nájde niekto, kto porušuje pravidlá. V našom prípade to bol v tom čas „len“ Valentín. Bol kňazom, ktorému sa celý tento nápad veľmi nepozdával a tak začal na tajňáša sobášiť zamilované páry po celom Ríme. Keď sa to však cisár dozvedel, Valentína uväznil a odsúdil ho na trest smrti. Poprava sa ako konala, ako inak, 14. februára.

via GIPHY

Histórie už bolo dosť, vráťme sa do prítomnosti. Ak ste si ešte stále nerozmysleli, ako budete tento sviatok tráviť,  mám pre vás pár návrhov. Nie je to len o tom, zobrať svoju milovanú polovičku do krásnej talianskej reštaurácie, objednať drahé víno, na ktoré aj tak nemáš a po dobrej večeri ísť do kina. Existuje milión možností, ako sviatok Sv. Valentína tráviť, chce to len trochu originality. Je mi jasné, že počas februára si asi nepôjdete ľahnúť na lúku a počúvať štebot vtákov a šum potôčika. Existuje ale množstvo miest, ktoré sú krásne aj v tomto počasí nepočasí. Miesta s pekným výhľadom na rozsvietené mesto, zasnežené hory alebo horúca vaňa so sviečkami. Ak k tomu celému pridáte aj fľašu vína, večer máte vyhratý. A tú kopu prachov, ktoré ste si aj vďaka JUNGLEE zarobili, môžete minúť aj lepším spôsobom. Napríklad na kúpu nových kníh do letného semestra.

via GIPHY

Pevne verím, že ste po prečítaní môjho blogu aspoň trochu zmenili názor na tento sviatok a že vás príbeh Svätého Valentína nenechal chladnými. Povedzme si pravdu, chalan mal dosť odvahu. Lásku si však treba prejavovať celý rok a nie len 14. februára. Kedykoľvek zoberte svoju polovičku na pekný výlet, doneste jej kvety a povedzte jej, že ju milujete. O tom je predsa život, o LÁSKE. Ľúbte sa a buďte ľúbení. Pekného Valentína prajem. 🙂

via GIPHY

Dominika Ogurčáková