Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Úspešne doklepni skúškové.

Ahojte všetci skúškovo utrápení vysokoškoláci!

Ako tak pozerám do kalendára skúškové je už pomaly  u konca. Zostávajú posledné týždne, dni, či dokonca hodiny.  Niektorí z Vás majú  úspešne doskúškované, ale niektorí majú skúškové v najlepšom rozbehu.

Toto obdobie znamená veľa voľného času, ale zároveň aj málo, čo je taký paradox. Ak máš voľno uč sa, brigáduj, užívaj si voľno.  Určite si teraz asi všetci pomyslíte, čo tá vie o skúškovom ?! 😀 😀 Prestavte si, niečo o ňom viem, sama ho aktuálne zažívam. Preto sa s vami chcem podeliť o moje osvedčené rady  ako úspešne doklepnúť skúškové.

1. Rozplánuj si svoj voľný čas.

Nebudeme si  klamať, máme ho dosť počas tohto mesiaca než iné školské mesiace. Veľa z Vás sa učí deň, dva, možno večer pred skúškou s nádejou, že ju spraví. Občas to vyjde v takomto časovom rozpätí, ale občas nie a je to za FX (prenos).

 Čo tak si trošku naplánovať čas, čo kedy robiť a zároveň byť v kľude a nemať stres?!  Počas týchto dní môžete vybehnúť niekde von, dokonca spojiť dobré s užitočným a ísť na brigádu. Odreagovať sa je veľmi dôležité a bude sa Vám potom lepšie učiť.

Ja tak isto pracujem cez skúškové a je to najlepšia vec ako si oddýchnuť od skúšok.  Nezabudnite aj na šport. Zabehať si alebo len tak ísť do posilky nezaškodí.

via GIPHY

2. Káva, káva a stále káva!

Veľa kávy nikdy nezaškodí. Nie je to zdravé, ale vydržíte dlhšie nespať, možno sa toho aj viac naučíte. Pre tých, ktorí ju odmietajú stačí skúsiť zelený čaj alebo ginko. Veľa z Vás sa radšej učí ráno a iní večer, ale aj tak základ je sústrediť sa a mať okolo seba príjemné prostredie (aj na intráku sa dá také spraviť :)).

via GIPHY

3. Daj preč ten facebook a instagram!

Tieto sociálne siete Vás len odrádzajú od učenia. Neboj správa od toho chlapca, či slečny zo včera sa nestratí, môžeš odpísať aj neskôr. Storíčka na INSTA si môžeš pozrieť aj keď sa naučíš tých 300 strán na skúšku. Podstata je zredukovať čas na telefóne a sociálnych sieťach a venovať sa tomu, čo je vážne v tej chvíli dôležité. A v tej chvíli je to školička.

via GIPHY

Ale samozrejme ak budete mať trošku voľného času, nebojte sa ho efektívne využiť  na nejakej ten brigádke a zarobiť si peniažky.  Kľudne príďte k nám do kancelárie a pozrieme Vám voľnú brigádu alebo stačí zdvihnúť telefón. 😀

via GIPHY

Gratulujem všetkým, čo už majú za sebou úspešne skúškové a zároveň držím palce všetkým, čo majú pred sebou ešte nejaké skúšky !! Nejako to dáte a bude dobre 🙂

Nikola Poláková