Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Tour de Slovensko by Junglee

Aj ty si túžiš privyrobiť, ale v Tvojom meste momentálne nie je žiadna ponuka? Tento blog je práve pre Teba! Cez portál Junglee si nájdi ponuku, ktorá Ti vyhovuje a to bez ohľadu na mesto, v ktorom sa práca vykonáva.

via GIPHY

Železničná spoločnosť Slovensko zabezpečuje od 17. novembra 2014 na základe rozhodnutia Vlády SR bezplatnú prepravu pre vybrané skupiny obyvateľstva, medzi ktorými sú aj žiaci a študenti denného štúdia do 26 rokov. Prečo to teda nevyužiť?

Počas cesty vlakom si môžeš napríklad čítať knihu alebo počúvať hudbu. Ak sa máš z toho obavy a nechceš cestovať sám, zober so sebou aj kamoša a spoznajte nové mesto spoločne! Ak si nájdete ponuku s doobedným pracovným časom, poobedie môžete využiť napríklad na obliadku nejakej pamiatky, ktorá sa v danom meste nachádza.

via GIPHY

Fakt, že si v danom meste ešte nikdy nebol, nemusí byť pre Teba prekážkou. V dnešnej modernej dobe si cez online mapy navolíš počiatočný bod cesty (spravidla od zastávky, kde budeš vystupovať) a adresu, kde sa bude daná práca vykonávať. Vďaka google mapám máš dokonca možnosť využiť tzv. street view . S touto funkciou reálne uvidíš, ako vyzerá miesto a ulica, kam sa chystáš.

via GIPHY

Aj medzi našimi brigádnikmi sa nájdu takí, ktorí pravidelne cestujú za brigádou do iných miest. Napríklad Tobiáš z Košíc chodí každý víkend do Popradu. Rozhodol sa tak preto, lebo v Košiciach si dlhšie nemohol nájsť brigádu a tak využil ponuku v Poprade. Od vtedy tam chodí na pravidelnej báze. Hovorí, že je to finančne nenáročné, keďže má vlaky zadarmo. Podľa jeho slov je rozloženie práce na Slovensku nerovnomerné a berie ako pozitívum, keď má možnosť aspoň takto si privyrobiť. Odkazuje, že sa za prácou oplatí vycestovať.

Igor je z Levoče a pravidelne cestuje za zárobkom po celom Slovensku. Keď sa mu svojho času naskytla možnosť rozdávať letáčiky a iné reklamné predmety vrámci projektu pokrývajúceho viaceré väčšie mestá, neváhal a využil príležitosť. Začal Popradom, potom nasledovala Žilina, Košice, Trenčín, Nitra, Banská Bystrica a nakoniec aj Bratislava. Keď sme sa ho opýtali, či mu to niečo dalo, odpovedal: ,,Je skvelé ísť aj niekam inam, spoznať nové mestá. Ja osobne som navštívil veľa takých, v ktorých som predtým vôbec nebol. Vďaka tomu som uvidel stále niečo nové, ako napr. pekné námestia. Teraz mám vďaka tomu kopec zážitkov.“ A čo by doporučil ľudom, ktorí niečo podobné zvažujú? ,,Nerozmýšľajte a choďte!“

via GIPHY

Čím viac na západ vrámci trhu práce ideme, tým sú sadzby vyššie a ponuky atraktívnejšie. Preto neváhaj a vycestuj, v konečnom dôsledku sa ti to oplatí viac, ako by si mal doma sedieť a čakať, že ti ponuka sama ,,zaklope na dvere“.

Barbora Bátorová