Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Tour de slovenské hrady

Ahojte!

Ešte pred mesiacom to vyzeralo, že tohtoročná dovolenka jednoducho nebude. Našťastie, korona sa umúdrila (aspoň v niektorých štátoch). Situácia sa však rýchlo mení a očakáva sa druhá vlna.
Je múdre kupovať letenky a plánovať dovolenku na pláži už teraz? Čo ak Vami vybraná krajina zavrie hranice tesne pred Vašim odchodom?
Na dovolenke si pravdepodobne chcete oddýchnuť. Nie sledovať správy a každý deň sa báť, či sa neuzavrú letiská, či sa nezavrú hranice.

via GIPHY

Na Slovensku Vám niečo také nehrozí. A máme mnoho pokladov. Od východu na západ máme hrady.
Už v okolí Bratislavy môžete navštíviť Pajštún, Hrad Biely Kameň, Plavecký hrad či impozantný hrad Červený kameň.

via GIPHY

Smerom na východ určite nevynechajte Trenčiansky hrad, Hrad Beckov a Topoľčiansky hrad.
Aj Horehronie má čo ponúknuť. Hrady ako Vodný hrad v Hronseku, Vígľašský zámok, Hrad Kremnica, Zvolenský Zámok či Hrad Ľubča stoja za návštevu.

A dostávame sa k impozantnému Spišskému hradu, klenotu Slovenska. Nie je však jediný, ktorý na Spiši stojí za návštevu. Rozhodne nevynechajte Ľubovniansky a Kapušiansky hrad.
Dediny a mestá, kde sa hrady nachádzajú pochopili potenciál. Na mnohých (okrem zrúcanín) sú stále expozície, zaujímavé výstavy a mnoho atrakcií. Okrem toho okolie týchto našich pokladov je pripravené poskytnúť turistom všetko, na čo sme zvyknutí v zahraničí. Reštaurácie, bary, diskotéky, občerstvenie všetkého druhu a ubytovanie.

via GIPHY

Okrem toho, že si dovolenku môžete naplánovať v podstate zo dňa na deň, ste v bezpečí domovskej krajiny, aj keby sa uzavreli hranice.
Navyše, korona postihla mnoho podnikateľov, ktorí dávajú prácu Slovákom. Podporiť ich po tejto ťažkej skúške je najlepší spôsob, ako sa poďakovať Slovenku za to, že sme pandémiu zvládli tak dobre.
Samozrejme, aj na potulky po Slovensku potrebujete peniaze. Hor sa zarobiť si ich na brigáde! 

Bc. Jana Zelmanová