Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

TOP 5 KLIŠÉ PREDSAVZATÍ DO NOVÉHO ROKA

Začal sa nový rok a to je pre mnohých práve ten ideálny čas na to, aby okrem dátumu zmenili aj sami seba. Z nejakého dôvodu je práve toto obdobie pre ľudí najviac motivujúce vymýšľať si nové sebaklamy, ktorých sa, obyčajne, aj tak nikto nedrží viac ako do februára. Poďme si teda spolu zhrnúť top 5 klišé predsavzatí do nového roka, ktoré si si už určite niekedy dal aj ty sám.

via GIPHY

1. …už určite schudnem

Majonézový šalát, vysmážaná ryba a vianočné koláče napáchali určite veľa škôd. Keď sa teraz pozeráš na seba do zrkadla, bez tej sviatočnej eufórie okolo a si zhrozený koľko kíl sa dá za tak krátky čas nabrať, hovoríš si, že tú novú pneumatiku musíš zhodiť, určite ti čerstvo namotivovanému hlavou behá aj myšlienka, že by si mohol schudnúť ešte viac. Lebo je predsa nový rok. Január či august, na chudnutie treba istú dávku sebazapretia a odhodlania, a buďme k sebe úplne úprimní, také sladkosti, pizzu alebo klobásu si nevydržíš dlho odpúšťať.

via GIPHY

2. …sa už začnem učiť/budem sa učiť viac/začnem sa konečne učiť priebežne

EHM. Všetci veľmi dobre vieme, ako a kde končí toto predsavzatie. Dva týždne pred skúškou premotivovane nakúpiš štítky, zvýrazňovačky a otváraš knihu, a dva dni pred termínom pozeráš už naozaj posledný diel seriálu, ktorý nakoniec trvá ešte ďalšie dve série. Prokrastinácia naša každodenná, neopúšťaj nás.

via GIPHY

3. …už naozaj začnem cvičiť

Nie, nezačneš, tak ako si nezačal ani ten minulý a povedzme si narovinu, ani ten predtým. Chabé pokusy o beh ťa omrzeli, už keď si šiel behať druhýkrát a za tie štyri návštevy posilky by si sa mal tiež skôr hanbiť. Ak si skončil aspoň s výhodným balením proteínov a výživových doplnkov alebo s prepadnutou permanentkou do fitka, si jednoznačne kráľ.

via GIPHY

4. …prestanem piť/budem menej piť

…až do chvíle, kedy nenájdeš sám seba v utorok v klube s kapitánom v ruke, plaviť sa rovno k záchodovej mise. V stredu sa snažíš dať dokopy tých pár hodín, ktoré ti nejakým nedopatrením unikli, vo štvrtok sa už môžeš konečne naobedovať a v piatok a sobotu si ideš opäť párty hard. Čo by len na toto povedala tvoja pečeň…a učitelia!

via GIPHY

5. …budem k ľuďom milší

Určite sa cítiš zle kvôli všetkým tým babkám, ktorým si neuvoľnil v MHD miesto, predavačkám, ktorým si vynadal, bezdomovcom, ktorých si obišiel alebo si len odvrával doma mamke a robil si srandu z kamarátov. Nuž, ubezpečím ťa, že aj tento rok, presne ako aj ten minulý sa budeš unavený vracať na intrák zo školy, predavačky ti budú zle vydávať, opäť budú týždne, kedy sám budeš jesť suchý chleba a mamka po tebe neprestane chcieť, aby si doma povysával alebo utrel prach. Takže sa s tým rovno zmier, hoci by si akokoľvek chcel byť lepším človekom, niekedy ťa situácia proste donúti byť horšou verziou samého seba.

via GIPHY

A na záver v junglee dúfame, že nech už si dáte alebo nedáte akékoľvek predsavzatie, váš rok 2019 bude plný úspechov a splnených prianí!

Monika Macaláková