Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Ťažký život študenta počas korony

Každý z Vás už určite zažil neutíchajúcu potrebu pospať si počas prednášky. Verím, že mnohých z Vás to už aj zmohlo. Držať sa ako tak v bdelom stave na prednáške chce obdiv. Ale udržať bdelosť na online prednáške si zaslúži Nobelovu cenu.

Vitajte pri ďalšom blogu.

via GIPHY

Život študenta nie je jednoduchý. Lietať z intráku do školy, presúvať sa z prednášok do iných učební cez celú školu počas krátkej prestávky dá zabrať. Nehovoriac o tom, že si potrebuješ odbehnúť na malú a kúpiť si niečo pod zub v bufete. Nereálne. Ale teraz, je to všetko o čosi jednoduchšie, aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá. Realita je však niekde úplne inde. Prednášky a cviká sú ešte nudnejšie, pretvarovanie, ako ťa to veľmi zaujíma je na bode mrazu… veď aj tak ťa nikto nevidí. Jediná motivácia ako tak sa venovať škole je, že chceš mať tento semester už za sebou.

via GIPHY

Študentský život online nie je taká zábava. Vstať ráno na prednášku, keď si do tretej rána pozeral netflix by sa ešte dalo zvládnuť. Robiť online zápočty a skúšky? OK. Čo však naozaj nie je jednoduché je samoštúdium. Čas, za ktorý by si pochopil učivo v škole sa v karanténe predlžuje na trojnásobok, nehovoriac o všetkých tých veciach, ktoré sú zaujímavejšie ako učenie. Keď si tvoj „profesijne starší“ profesor nevie zapnúť prezentáciu a po desiatich minútach veľmi zaujímavého výkladu zistí, že nemá zapnutý mikrofón je sranda. Sranda však končí na skúške. Úprimne? Ja osobne by som radšej sedela v škole a písala skúšky na papier. Aj Vám profesori skracujú čas za účelom predísť odpisovaniu? Očividne sa ešte stále nenaučili, že my študenti dokážeme byť veľmi kreatívni, pokiaľ ide o ťaháky. Čo už.

via GIPHY

Maturanti to majú tento rok o čosi jednoduchšie. Najprv si mysleli, že maturity budú, potom zas nebudú, potom možno budú, a potom zas nebudú. Už som sa v tom stratila. Každopádne, gratulujem všetkým maturantom k úspešne zvládnutej maturite. Štúr, Hurban a Hodža by boli na Vás určite pyšní. Naštudovať si gramatiku, slovenské literárne diela a otázky z angličtiny na všetky možné témy nebolo až také náročné, čo? Zmaturovať bez akejkoľvek námahy sa nepodarí každému. Takže áno, maturanti, vyšli ste z tejto situácie najlepšie zo všetkých. Akurát škoda peňazí za knihy, ktoré ste k maturite kupovali. Viete si predstaviť, koľko pív by za to bolo?! Nezúfaj, na čapáka si vieš zarobiť aj u nás v JUNGLEE.

via GIPHY

Dominika