Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Svetové dni, o ktorých si možno nevedel

Čaute, tak zase po nejakej dobe prichádzam s ďalším blogom. Je marec, v podstate tento mesiac „oslavuje“ korona svoje výročie. Covid ešte svoj svetový deň nemá, ale tipujem, že na seba nenechá dlho čakať. Nejdem sa tu však opúšťať a spoločne sa pozrieme, aké svetové dni sa oslavujú bežne po svete.

Keďže je marec, vrhnem sa najskôr na tie marcové. Celý marec je teda mesiac knihy, ale o tom sme ti už písali. Idem ďalej, napríklad 9.3. bol deň paniky, ak si náhodou v ten deň nad niečím panikáril a zmätkoval, tak si vlastne oslavoval a ani si o tom nevedel. Parádna oslava nie?

via GIPHY

22.3. je viacero svetových dní, ale dovolím si tvrdiť, že v tento deň oslavujeme všetci. Prvý spomeniem svetový deň tučniakov, tak si nezabudni pozrieť aspoň tučniakov z Madagaskaru. Spolu s tučniakmi však majú svoj svetový deň aj úspešní ľudia, čo sme my všetci, keďže sme tento rok dokázali prežiť a ešte plus keď dokážeš čítať tento blog haha. Taktiež je aj svetový deň vody. Kľudne si jej dopraj aj viac, ale nezabúdaj, že aj vodou sa dá predávkovať. Všetko bude v poriadku, pokiaľ jej nevypiješ viac ako 7 litrov, takže bacha a na zdravie!

via GIPHY

Ak si exhibicionista alebo len nevieš čo dať na seba, tak 3. apríla je akceptovateľné, že si len v spodnom prádle. Áno, je to tak, je medzinárodný deň spodného prádla. Takže vieš čo máš robiť…

via GIPHY

Keby si sa pýtal, kedy prilietajú sťahovavé vtáky, tak je to presne 11. mája, vtedy totižto oslavujeme medzinárodný deň sťahovania vtákov. Zo zvieracích svetových dní spomeniem ešte korytnačky. S nimi si treba spraviť párty 23. mája (áno bolo to včera, missol si to, nevadí tak zasa o rok). Zo zvierat ešte oslavujú svoj medzinárodný deň aj netopiere či hady.

via GIPHY

Keď sa už oteplí treba si vybehnúť na piknik. Čo si budeme klamať, všetkým nám chýbajú bary, reštaurácie a celkovo socializácia. 18. júna budeme mať dúfam výnimku, pretože je medzinárodný deň piknikov.

via GIPHY

Na záver už len dodám, že sa blíži prvý apríl. Ako všetci vieme, je to deň bláznov. Nezabudni nachytať kamošov, známych alebo kolegov, keďže prvý apríl je aj svetovým dňom zábavy v práci.Máš niekedy výčitky, keď zješ len tak sám na posedenie celú čokoládu? Jeden deň v roku to ale môžeš urobiť úplne bez výčitiek. Týmto dňom je konkrétne 13. september, oslavujeme medzinárodný deň čokolády. Môžeš jej zjesť koľko len chceš, veď sviatky si treba svätiť. Možno si hovoríš, že si dáš radšej čiernu čokoládu, že je zdravšia, no keby si jej zjedol niečo cez 5 kg, môžeš zomrieť. Nechcem ti nič naznačovať ale mliečnej čokolády si môžeš dopriať 7-násobne viac. Po ktorej teda radšej siahneš? Z jedla ešte spomeniem cestoviny. Či už na sladko alebo na slano, 25. október je dňom, kedy si ich môžeš dať kľudne aj na raňajky, obed a večeru.

via GIPHY

Vanda