Stay FIT! ❤️❄️

Čaute Jungleeci! Zima je už nepochybne tu a s ňou prichádzajú aj chladnejšie a skrátené dní. Udržať svoju energiu a pozitívnosť môže byť výzvou – ale nie je to nemožné! V dnešnom blogu Vám predstavím niekoľko tipov, ako ostať fit a aktívny počas zimy. Poďme na to!

🏃‍♀️ ⛷ Zazimujte vonkajšie Aktivity:

Oblečte sa teplejšie a pokračujte v outdoorových aktivitách, ako sú beh, chôdza, alebo turistika. Spojte príjemné s užitočným a zacvičte si so svojimi kamošmi! 

via GIPHY

Ak Vás odrádza chladné počasie, skúste vnútorné cvičenie ako je fitnes, plávanie, jóga…. Prípadne môžete investovať do domáceho cvičenia. Kúpte si cvičebné vybavenie ako sú činky, rohože zacvičte si doma. Nemusíte strácať čas cestovaním do posilky, ani čakať na voľné zariadenie. Vyberte si oblečenie, v ktorom sa cítite pohodlne a zacvičte si v teple domova.

via GIPHY

🍎🧅Sezónne Ovocie a Zelenina:

Zima je taktiež obdobím bohatého ovocia a zeleniny. Skúste sezónne plody ako jablká, hrušky, slivky, mandarínky… Tieto plody sú nielen chutné, ale aj plné vitamínov a vlákniny, čo je pre Váš organizmus veľmi prospešné.

via GIPHY

🍽🍲 Domáca Príprava Jedál:

Chladné dni sú ideálne na varenie doma. Skúste nové recepty a ovládnite základy zdravého varenia. Vyhnite sa rýchlemu občerstveniu a radšej si pripravte vlastné jedlá. Takýmto spôsobom potešíte nie len seba, ale aj ľudí vo Vašom okolí.

via GIPHY

🍊🍍Vitamíny:

Počas zimy je dôležité dopĺňať vitamíny a minerály, ktoré môžu pomôcť udržať silný imunitný systém a zvládnuť sezónne zmeny. Vitamín D má napr. kľúčovú úlohu pri podpore imunity a jeho hladina môže klesnúť v týchto mesiacoch, keď je menej slnečného svetla. Kde ho nájdete? – napr. v rybách, vajciach.
Mrkva, špenát a sladké zemiačiky obsahujú veľa vitamínu A, ktorý pomáha udržiavať zdravú kožu. Vitamín E má napr. antioxidačné vlastnosti a nachádza sa v rôznych olejoch.
Citrusové plody a brokolice obsahujú naozaj veľa vitamínu C, ktorý podporuje imunitný systém a pomáha telu bojovať proti infekciám.

via GIPHY

💆‍♂️🛀 Relaxácia a Odpočinok:

Nesmiete zabudnúť na dôležitosť odpočinku a relaxácie. Krátke meditácie, osviežujúci kúpeľ s bylinkami alebo večery s knihou vám pomôžu udržať duševnú pohodu.

via GIPHY

🍯 Hydratácia:

Dodržujte pitný režim aj počas zimy.. Teplé nápoje, ako bylinky či čaj, môžu byť skvelým spoločníkom v chladných dňoch.

via GIPHY

Cynti 😊