Sprievodca Mlynskou Dolinou

Ako iste viete, naša kancelária, kde sa môžete prísť registrovať, prihlásiť na brigádu alebo vybaviť administratívne záležitosti sa nachádza na adrese Staré Grunty 36. Staré Grunty sú súčasťou Mlynskej doliny, čo je časť bratislavskej mestskej časti Karlova Ves v okrese Bratislava IV. A čo je na tejto lokalite také zaujímavé? Je to domov pre tisícky študentov, ktorí sú ubytovaní vo Vysokoškolskom meste Ľ. Štúra – Mlyny UK. Okrem internátov Univerzity Komenského sa v areáli nachádza aj Mladosť, kde sú ubytovaní študenti STU.

Možno ste aj vy súčasťou Mlynov a bývate na niektorom z internátov. Ak nie, minimálne ste o nich počuli alebo ste boli navštíviť nejakého zo svojich kamarátov a známych. V tomto blogu si preto Mlyny bližšie predstavíme. Dozviete sa ako sa tu dostanete (a zároveň aj do našej kancelárie), čo tu môžete robiť, kam sa môžete ísť najesť, zabaviť a podobne.

Ako sa na Mlyny dostanem?

Hneď pod internátmi sa nachádza zastávka s názvom Cintorín Slávičie. Jazdia tu autobusy 39, 31 a 139. Pokiaľ teda idete z Hlavnej stanice, najlepšou možnosťou je nastúpiť na autobus 93, odviezť sa na Zochovu a tam prestúpiť na 31 alebo 39. Môžete však nastúpiť aj na autobus 32, odviezť sa na zastávku Zoo a potom znova prestúpiť na 31 alebo 39. Autobus 139 bude pre vás najlepšou voľbou vtedy, keď budete chcieť ísť do Karlovej Vsi alebo do Lidlu na Riviéru.

Pokiaľ máte auto, hneď vedľa zastávky je veľké bezplatné parkovisko, kde určite nájdete miesto. Ak chcete parkovať v areáli vstup je možný len pomocou aktivácie karty, alebo vjazdového parkovacieho lístka s hodinovými sadzbami, ktoré nájdete na stránke https://mlyny.uniba.sk/sluzby/parkovanie/.

Čo sa tu dá robiť?

Šport

Okrem študovania (samozrejme), majú Mlyny veľa možností na šport nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Ak ste milovníkom futbalu a halových športov, máte možnosť využiť počas celého týždňa vrátane víkendov telocvične Mlyny UK, ktoré sa nachádzajú na manželských internátoch. Medzi Šturákom a Mladosťou nájdete aj volejbalové a workoutové ihrisko. Priamo na internátoch tiež môžete navštevovať hodiny bojových športov, ktoré ponúka Titan Gym. Ak by ste chceli klasické fitko, môžete zbehnúť do nákupného centra Cubicon. Ak vám ani jedna zo spomenutých vecí nevyhovuje, stále si môžete ísť zabehať alebo sa prejsť k Dunaju, do Líščieho Údolia alebo cez les až k Slobode zvierat. Tam môžete okrem príjemnej prechádzky vyvenčiť psíky. Len pozor na diviaky, v okolí Mlnyskej doliny je ich viac než dosť!

Zábava

Okrem športu sa v Mlynskej doline môžete aj dobre zabaviť. K študentskému životu neodmysliteľne patrí party. Najmä počas utorkov od februára do mája máte možnosť zažiť všetko, čo si viete, aj neviete predstaviť. Najznámejším podnikom je určite Kotolňa, kde si okrem lacných drinkov môžete zahrať šípky, kalčeto alebo pustiť vlastnú pesničku v jukeboxe. Na mieste starého Unique je nový podnik s názvom UniK, v ktorom sa organizujú parties podľa žánru, preto je jedno či máte radi techno, pop alebo rnb, minimálne raz v týždni tam svoj žáner nájdete. UniK organizuje aj zaujímavé prednášky o cestovaní, lifestyle a podobne, preto aj keď nemáte radi hlasnú hudbu a veľa ľudí, určite sa vám tam zapáči. Party do rána však určite zažijete v 39, ktorá má rovnaký názov ako číslo linky autobusu. 39  nájdete za obchodom Terno, po ceste zo zastávky na internát.

Kam sa môžem ísť najesť?

V areáli internátov sa nachádzajú dve študentské jedálne – EAT & MEET a Nová Venza.  EAT & MEET nájdete v objekte AD C/D a obnovená jedáleň Venza v objekte AD H/K. Ak by ste nemali dosť, môžete si skočiť na kebab alebo pizzu do Solečka, ktoré je hneď vedľa Terna.

Trochu ďalej, v Cubicone, nájdete aj klasické reštaurácie, ktoré varia ázijskú, grécku alebo francúzsku kuchyňu.

Verím, že Vám tento blog pomohol zorientovať v najväčšom študentskom mestečku na Slovensku.

A keď už budete v Mlynskej, nezabudnite sa prísť registrovať. Ako sa k nám dostanete si môžete pozrieť v tomto videuhttps://www.instagram.com/reel/CdJJpqbD0D3/.

Alexia 🙂