SPRÁVA O STAVE SEMESTRA

Ak pravidelne sleduješ ako si pán prezident vylieva v parlamente srdiečko nad stavom našej ,,pomarančovej“ ( na nič nenarážam, samozrejme a nie nepomýlila som si ovocie ) republiky, dnes ti prinášam najnovšie vysokoškolácke kauzy, tipy a triky za prvú ( takmer ) polovicu semestra.

via GIPHY

1. P-P-P-ÁRTY

Okej, myslím, že za mesiac si sa už naučil, že najlacnejšie pivo majú v Bernarde a že v Uniqu, ehm, vždy nájdeš čo hľadáš. V Elame je najlepšia videooldies a open semester si s najväčšou pravdepodobnosťou asi ani nepamätáš. ,,Viróza“ ťa už prešla a teraz sú na rade beánie jednotlivých fakúlt a univerzít. A ak sa náhodou čuduješ, prečo je väčšina z nich v Refinérke, Incheba sa rozhodla zvýšiť nájom ( pikoška musí byť ). Šťastie pre teba, keď bývaš na Vlčom, blbé, ak si z Mlynskej.

via GIPHY

2. PRVÁCI

Ak si tento rok aj ty zablúdil študovať do Bratislavy, práve teraz si prestávaš počítať, na ktorej zastávke máš vystúpiť, už sa vieš okrem obojsmernej trasy intrák-škola dostať do Centrálu alebo Eurovey a síce si na Ikeu ešte netrúfaš, trafíš zo Šafka do domácich potrieb v Tescu na Kamennom. Ďalšie dva mesiace začneš mať pocit, že si pán a budeš skúšať šťastie v rôznych číslach MHD a dokazovať si, že aj keď si z dzedziny, nezablúdiš ani vo veľkom meste. Poradím ti, kúp si električenku a do útrob Petržalky po 23:00 radšej necestuj. Jedine, že si nadšencom obludária, nevadia ti zvláštne pachy, prípadne chceš dobrovoľne prísť o obličku.

via GIPHY

3. KAUZA ,,TELEVÍZIA“

Áno, jednou z aktuálnych káuz je aj zrušenie zastávky televízia po ceste do Slávičieho údolia. Ak si z tých, ktorí majú problém prejsť pár metrov navyše ( nič v zlom, ale väčšinou sú to práve tí, ktorým by to ozaj nezaškodilo ), pracuješ v STV-čke alebo máš len empatiu so starými ľuďmi, pravdepodobne si proti. Ak sa vieš prepchať do preplneného autobusu medzi prvými a za každú cenu si obsadiť miesto, pretože ,,máš právo sedieť“ alebo ťa len obťažuje, že musíš nastupovať a vystupovať po pár metroch, aby sa do autobusu, ktorý má už aj tak prekročenú kapacitu, natlačili ďalší ľudia, budeš asi za. A keď nebývaš v Mlynskej ako ja, tipujem, že ti je to dooosť jedno. Môj skromný názor je, že by mal DPB pouvažovať o možnosti skrátiť časový interval medzi spojmi najmä ráno, v čase obeda a poobede, keď sa potrebuje do/zo Slávičieho údolia dostať najviac ľudí. Možno by potom tí neskúsenejší prestali naberať svoje prvé sexuálne skúsenosti v 39, vreckári by začali chodiť do Ružinova a ani babka s paličkou by nemusela stáť a tlačiť sa, lebo v celom autobuse už sedia rovnaké babky s osteoporózou ako ona.

via GIPHY

4. ŽLTAČKA

Ak to ešte nevieš, celá Bratislava momentálne panikári kvôli žltačke. Jasné, že to neobišlo ani intráky a priestory jednotlivých univerzít ( nie, dekanské kvôli dezinfekcii naozaj nehrozí ). Výrobcovia antibakteriálnych gélov a vreckoviek zarobili, infekčné oddelenia takmer úspešne ustáli nábor zožltnutých očných bielok a na véckach v škole sú konečne aj tri mydlá. Základom je umývať si ruky po každej návšteve mesta, pred jedlom a po toalete. Ak vieš, že si chytal niečo, čoho sa pred tebou dotklo už minimálne 50 ľudí, nos pri sebe pre každý prípad ten antibakteriálny gél alebo utierky. Určite lepšie ako nakaziť seba a pol mesta.

via GIPHY

5. PEŇÁZ

Aj ty máš syndróm večne prázdnej peňaženky? Ideš na párty v utorok, ale v stredu už nemáš za čo kúpiť v Bille rožky? Chcel by si si kúpiť novú zimnú bundu alebo len pozvať svoj nový objav na večeru? Akože nechcem nás chváliť, ale u nás môžeš dostávať výplatu každý týždeň! Navyše máme kopu nových klientov, takže už nemusíš robiť iba manuálne a určite nájdeš brigádu, ktorú hľadáš, navyše za veľmi pekné hodinové sadzby. No čo, X6 si za to síce nekúpiš, ale môžeš chodiť na párty celý týždeň, s kľudným svedomím sa pýtať tej obdarenej blondínky pri bare čo pije a navyše nemusíš chodiť medzi ľudí v menčestrákoch. V neposlednom rade mysli aj na to, že sa blíži december a ak nechceš zažiť ten trapas pod stromčekom, keď ti tento rok ,,nevydalo“, začni pomaly šetriť na darčeky ( ale o tom a inom sa pobavíme v blogu takto o mesiac ). Nájdi si čas a skoč k nám na pokec o tom čo a ako, určite máme brigádu aj pre teba!

via GIPHY

Monika Macaláková