Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Skúškovééé

Aký pocit v tebe vyvoláva toto slovo práve teraz? Ak patríš medzi tých, ktorým to už nič nehovorí, možno azda určité dávne spomienky (zlé, dobré, vtipné, neuveriteľné), tak ti gratulujeme! Máš ich zmáknuté ľavou-zadnou 😉 Avšak ak ti ešte pri tomto slove naskakuje husia koža, ale ti je už tak zle, že ani nevieš ako sa máš cítiť, držíme ti palce! Určite to zvládneš.

via GIPHY

Miesto na učenie

Každý z nás má určite aspoň jedno obľúbené miesto, ktoré využíva v tak „obľúbenom“ období, ako je skúškové. Ak si typ študenta, ktorý hľadá tichučké miestečko na svoje učenie sa, skry sa ďaaaleko od intrákov, bytov, miest ktorí akokoľvek obývajú ľudia. Proste opusti planétu. V tomto období je ťažko využiť našu krásnu prírodu a utiecť niekam hlboko do lesa, kde by si sa počas učenia nechal určite dobrovoľne pohrýzť medveďom, len aby si na tú skúšku proste nešiel. Bohužiaľ, v zime sú obmedzené možnosti. No aspoň nejaká zapadnutá kaviareň alebo prinajhoršom študovňa, knižnica ti ponúkne ticho, ktoré tak nutne potrebuješ na sústredenie sa. Ale ak ti hluk nevadí, je ti asi jedno kde sedíš, stojíš, pololežíš a učíš sa pri tom. Si ten lepší prípad. Po učení sa môžeš hneď pridať na párty, ktorú uskutočňujú tvoji susedia na intráku, prípadne si doma a počúvaš rodičovské rozhovory, ktoré sú oveľa záživnejšie ako tvoje učivo a zakomponuješ svoj názor.

via GIPHY

Taktika učenia

Ak si si našiel to správne miesto, na rade je učenie. Samozrejme, ešte pred začatím potrebuješ všetky svoje minimalistické poznámky odniekiaľ vyhrabať. Prípadne si vyprosiť skopčené poznámky od svojej svedomitej ale napriek všetkému sympatickej spolužiačky. Ak ich už máš, najlepšie je pustiť sa hneď do skracovania poznámok, guglovanie cudzích slov a rozmýšľania nad tým čo práve čítaš, prečo je to práve tak. Nemôžeme zabudnúť na slávne zvýrazňovače, ktoré pomáhajú pri skracovaní si času na učenie. Veď kto reálne niekoho videl, aby sa učil z čiernobielych poznámok? No, výnimkou sú tí, ktorí sú tak šikovní, že si to zmenšia na neprečitateľnú veľkosť.

via GIPHY

Všetko, len nie učenie

A ide sa konečne na to! Na učenie. Pri ťažkom sústredení sa na text ti odrazu svitne, že nemáš pri sebe žiadne tekutiny ani pokrm na povzbudenie. Ak máš cestu do kuchyne, prečo to nevyužiť. Nielenže ti nestačí káva, džús či voda, ale jednoduchý pokrm ako čokoláda už vôbec nie. Predsa si dáš už niečo teplé. Tak začínaš vymýšľať, čo by si si tak spravil. Samozrejme s obmedzeným obsahom tvojej chladničky. Niekedy aj varenie párok trvá minimálne pol hodinu. Ak si už najedený a preliaty všetkým možným, vraciaš sa do izby. A čo si nevšimneš? Nemôžeš pokračovať v učení, ak nemáš všetko na svojom mieste. Keď začneš ukladať svoje prvé veci do skrine namiesto stoličky, zarovnávať knihy, ktoré si držal v ruke iba raz, žehliť veci, ktoré si v blízkej dobe neoblečieš, utierať prach na parapete… uvedomíš si, že aj keď si začal ráno, začínajú v telke správy, ktoré si chceš samozrejme pozrieť. Veď čo môže byť horšie ako nevedomosť, čo sa v tvojom okolí deje?

via GIPHY

Aby ťa neprekvapilo FX

A takto pekne ti utečie deň a ani nevieš ako. Radšej si ráno sprav harmonogram čo máš všetko stihnúť – samozrejme v učení. Motivácia je pri učení základ a preto si rob krátke pauzy. Ak sa naučíš určité množstvo otázok, sprav si čas na kávu, pokec s kamošom/kamoškou, seriálik (iba jedna časť, nie celá séria) a uvidíš, že to zmákneš! Odmena ťa neminie. Po každej skúške si sprav radosť formou malého darčeka. Čo sa jeho týka, na to sme tu my. Tak kukni na Junglee.sk a vyber si svoje miesto na vyvetranie si hlavy a zarobenie si na darček medzi skúškami.

via GIPHY

Tým maximálne 5-im percentám študentov, ktorým sa už podarilo úspešne doskúškovať, gratuluje celý tím Junglee.

Róberta Humenová