Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

SKÚŠKOVÉ FAILS

Čau bratu, ani ty nepatríš k tým premotivovaným, ktorí majú doskúškované za týždeň a držíš sa príslovia, že správny bojovník bojuje svoje bitky až do konca, a do 16.2. ťa čaká ešte kopa práce? Venuj teda v rámci prokrastinácie 5 minút týmto 100% true stories, inými slovami trapasom, ktoré sa už určite podarili aj tebe.

KEĎ NEVIEŠ ČI JE UTOROK ALEBO STREDA

Pomýliť si deň patrí medzi klasiky, ktoré sa už určite stali aj tebe. V strese dobehneš do školy, stojíš pred miestnosťou, kde sa má konať skúška, začiatok je už preč a ty tam stále stojíš sám, v obleku alebo sukni a nechápeš čo sa deje. Tak si teda s trasúcimi sa rukami otváraš AiS, a práve vtedy prídeš na to, že si si vlastne len pomýlil deň. Pokiaľ si prišiel skôr, môžeš si vydýchnuť a vrátiť sa k opakovaniu. Nepríjemné to začína byť, keď zistíš, že si mal mať skúšku už predvčerom. A potom to vysvetľovanie skúšajúcemu…

via GIPHY

KEĎ NEMÁŠ TÚ SPRÁVNU OBUV

Košeľu si si ožehlil, oblek vyzerá byť v poriadku, peňaženka, kľúče, výcuc z výcucu a hlavne index. Si v domnienke, že všetko potrebné máš, vyjdeš na chodbu a mieriš smerom k výťahom. Pohľad ti náhodne padne na zem a ty rozmýšľaš, čo je zlé na tvojich huňatých papučkách alebo gumených šľapkách, ktoré máš práve natiahnuté na nohách. Na druhej strane ale, lepšie zistiť to na intráku ako v mhdčke. Nikdy nevieš, kto si ťa náhodne odfotí a či sa tvoja papučová kultúra nepridá do zbierky fotiek stránky Indivíduá v MHD.

via GIPHY

KEĎ IDEŠ NAOSTRO

Áno, aj toto je vec, ktorá patrí medzi STALO SA zblbnutých študentov pred skúškou. Keď vyjdeš zo sprchy, navlečieš sa do pripraveného oblečenia, stojíš pred zrkadlom a stále máš pocit, že je niečo zle, pravdepodobne si zabudol na spodné prádlo. Nezabudni, že tak ako je dôležité pripraviť si aj kravatu a sako, je dôležité nachystať si aj trenky alebo podprsenku, lebo v opačnom prípade sa to na skúške bude len ťažko vysvetľovať. Veď kto by ti už len uveril, že si to nespravil naschvál?

via GIPHY

KEĎ ŠETRÍŠ VODU

Skúškové je obdobie, kedy sa zo študentov stávajú najpríkladnejší veriaci na svete. Či si už opäť po rokoch objavil, že si katolík a chodíš na stredajšiu omšu do upecečka alebo sa modlíš len tak pre seba, zavretý na izbe, väčšinou sa pred skúškou spoliehaš na vyššiu moc, ktorá ťa osvieti, keď si potiahneš zlé otázky. Potom sú tu ale aj tzv. praktickí veriaci, ktorí napríklad veria, že keď sa pred skúškou osprchujú, zmyjú zo seba všetky vedomosti. Prísť na skúšku zapáchajúci, s vlasmi, z ktorých by sa dalo vyprážať, nie je teda žiadna výhra a look bezdomovca ti k áčku rozhodne nepomôže. Nech už máš svoj rituál akýkoľvek, nohy a pazuchy si vždy prosím ťa umy.

via GIPHY

KEĎ SA MUSÍŠ UKĽUDNIŤ

Hovorí sa, že keď si dáš pred skúškou jedno poldeco, alkohol ti pomôže ukľudniť sa a dostať sa do nálady. Ja ti teda nevím Karle, pokiaľ si východniar s vycvičeným žalúdkom, také poldeco s tebou už určite nič nerobí, no a pokiaľ si stresujúci Stredoslovák alebo Západoslovák, buď všetko zabudneš, bude z teba raziť alebo, a čo sa naozaj stalo, vo chvíli najväčšej paniky vyvrátiš skúšajúcemu na stôl svoju včerajšiu večeru, lebo na raňajky si sa necítil. Dobrá rada znie, ak si chceš dať niečo na posilnenie, daj si kávu alebo energeťák, alkoholický opar naozaj nie je dobrá vizitka, navyše niektorí skúšajúci, ktorí sú známi bojovníci proti alkoholizmu, ťa s radosťou pošlú na disciplinárne konanie a argument, že si sa chcel len povzbudiť, určite neobstojí.

via GIPHY

Monika Macaláková