Šibi-ryby

Ahojte kamaráti! Vitajte pri ďalšom blogu, tento raz na tému Veľkej noci. Každý vie, že je to kresťanský sviatok, pri ktorom sa oslavuje zmŕtvychvstanie Ježiša a tak ďalej. Toho ste sa určite dosť napočúvali na náboženstve na základnej škole. My sa na tento sviatok pozrieme z trochu iného súdka. Príjemné čítanie!

via GIPHY

Všetkých ľudí, ktorí prechovávajú akékoľvek pocity k Veľkej noci by som rozdelila na dve skupiny. Ženy, ktoré Veľkú noc neznášajú a muži, ktorí si užívajú, že môžu všetky ženy vo svojom okolí bezdôvodne zbiť a obliať vodou. Alebo žeby to nebolo úplne bez dôvodu? Dámy, pokiaľ chcete byť najbližší rok zdravé ako rybička, nechajte sa obliať každým chlapom, ktorý pôjde okolo s vedrom tej najstudenšej vody (ak bude vonku 10 stupňov a fúkať bude fajný severák neviem či vám to prinesie zdravie… akurát tak zápal priedušiek, čo už).

via GIPHY

Prichádza to s vekom. Malé dievčatká stoja za oknom a vykukajú kupačov. Neskutočná radosť keď sú premočené do nitky a ubité korbáčom. Čím sú staršie, tým sú ich modlidby aby prišlo čo najmenej kupačov intenzívnejšie. Nie len to, že vás oblejú ľadovou vodou a navoňajú najhnusnejšou voňavkou, ktorú doma našli (nehovorím o tom, keď sa všetky tie vône spoja), ale ešte od vás čakajú, že im za to dáte peniaze, ponúknete majonézový šalát, fajnové udené a koláčik by tiež nebol na zahodenie. Nedajbože by ste zabudli na pohárik niečoho tvrdého. Alebo rovno dva, nech domov nekrívajú.

Chlapci na to majú úplne iný pohľad. Vstanú čo najskôr, kým ešte všetky ženy v domácnosti spia a čo by mohlo spraviť ráno krajším ako obliať celé ženské zastúpenie domácnosti rovno v posteli. Oblečú si tesiláky, najkrajšiu košelu čo doma majú a najpohodlnejšie topánky (väčšinou tenisky, ktoré s veľkonočným outfitom skvele ladia) aby mohli obehať čo najviac bez čo najmenších škôd na nohách. Po troch návštevách už majú nakúpené (alkohol 18+), gombíky na košeliach sa chystajú na let po všetkom jedle a to ešte ani zďaleka nekončí. O jednej sa vracajú domov ako batoľatá… nie takí zlatí, ale po štyroch, nakúpili viac ako zarobili, aj keď sa babky buchli po vrecku a spokojní sa vracajú domov.

via GIPHY

Napriek všetkým veciam, ktoré sa vám na Veľkej noci nepozdávajú si ju užite. Budete tráviť čas so svojou rodinou, priateľmi a známymi. Krásne veľkonočné sviatky želá celý tím JUNGLEE. 🙂

Dominika Ogurčáková