Registrácie naše každodenné

Ahojte! Tento týždeň Vám prinášame informačný blog ohľadom registrácií, na ktoré sa mnohí z Vás pýtajú. Registrácia sa netýka len tých, ktorí sa chcú stať súčasťou JUNGLEE, ale aj tých, ktorí už jeho súčasťou sú. Tu je pár tipov ako registráciu urýchliť a dozvedieť sa potrebné informácie ešte pred registráciou.

Študentom si celé leto aj po ukončení strednej školy!

Zo zákona ti nevzniká žiadna povinnosť oznámiť ukončenie tejto výnimočnej etapy tvojho života na úrad práce alebo do sociálnej poisťovne. Nemyslím tým vôbec, ale do 31.8. kalendárneho roka, v ktorom si ukončil strednú školu. Ak si to už vzdal, učenia máš po krk a nechceš ísť na výšku, samozrejme im to v septembri oznámiť musíš. Pokiaľ pokračuješ na výške, táto povinnosť ti nevzniká vôbec. Dokonca ani bakalárom nevzniká povinnosť nahlasovať sa v prípade, ak pokračujú na druhý stupeň. Poisťovne totižto fungujú retrospektívne. To znamená, že stačí keď im dodatočne pošleš potvrdenie o prijatí. Aj keď povedzme si pravdu, zabolí keď ti zrušia ISIC skôr ako vystrčíš päty zo školy po štátniciach.

via GIPHY

Nezabudni si na registráciu priniesť všetky potrebné doklady!

Neboj sa, nemusíš nosiť celý štós papierov. Stačí ti občiansky preukaz, číslo účtu a potvrdenie o návšteve školy. Práve si zmaturoval, všetky potvrdenia si počas roka minul alebo stratil a škola ti už nechce dať nové? Prines nám maturitné vysvedčenie, my si ho okopírujeme a do konca prázdnin ti to budeme akceptovať miesto potvrdenia. Ak si ešte nemal 18 rokov, budeme potrebovať aj súhlas zákonného zástupcu. V prípade, že nemôže prísť s tebou, dáme ti tlačivo, ktoré podpíše a iba nám ho pošleš na e-mail.

via GIPHY

Ak si z Bratislavy, využi osobnú registráciu!

Uľahčí to situáciu aj nám aj tebe. Naše administratívne oddelenie sa ešte stále spamätáva z obdobia korony, kedy ich celé Slovensko zavalilo e-mailami. Takže ak si z Bratislavy, prípadne z blízkeho okolia a nerobí ti problém spraviť si výlet, oceníme to. Osobná registrácia je rýchlejšia, efektívnejšia a hlavne, keď ti niečo nie je jasné, naše kolegyne sú ti k dispozícii a môžeš sa ich spýtať na čokoľvek. V prípade, že osobnú registráciu využiť nemôžeš, prosíme ťa o trpezlivosť. Na spätný mail budeš pravdepodobne musieť čakať dlhšie ako 30 minút. Aj my sme len ľudia a robíme všetko preto, aby sme ti odpísali čo najskôr.

via GIPHY

Nahlás sa na registráciu vopred.

Vyhneš sa zbytočnému čakaniu v rade. A teda rady bývajú niekedy poriadne. Jediné, čo musíš spraviť je zavolať nám na ktorékoľvek číslo a dohodnúť si dátum a čas registrácie. Treba si však uvedomiť, že termín registrácie nie je na srandu a keď sa raz dohodneš, príď na čas. A ak to nestíhaš, zodvihni telefón a oznám nám, že budeš meškať. Oceníme to :))

via GIPHY

Tešíme sa na spoluprácu s tebou!

Dominika