Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Príď do Bratislavy skôr a zarob si!

Každý študent sa celý rok teší na jediné obdobie. Letné prázdniny! Rodina, priatelia, oddych od školy, no často aj párty a večerné posedenia pri pive. Takéto aktivity sa lepšie vykonávajú bez dozoru starostlivej mamky, ktorá je do noci hore až kým sa nedoplazíte domov. Je múdre si dopriať aspoň mesiac bez dozoru rodičov a užiť si, čo Bratislava ponúka.

Všetko však stojí peniaze. Bratislava je na život drahé mesto. Veľké pivo si dáte za cca 2 eurá.
Kávu v kaviarni priemere za 1,80 Eur. A to nehovoríme o latte či frappe, ale o obyčajnom espresse. A rodičia, ktorí zažili časy, keď chlieb stál 3 koruny a 40 halierov často nechápu, že keď ideš do mesta na kávu a posedieť, potrebuješ toľko, čo mamka na malý nákup. Zarob si počas dňa a večer si uži zarobené peniaze!

via GIPHY

Mnohí budú chcieť pracovať aj počas semestra. Niektorí preto, že by z peňazí od rodičov nevyšli, niektorí chcú produktívne tráviť voľný čas. Sú aj takí, ktorí chcú počas štúdia získať čo najviac skúseností a kontaktov, prípadne si nájsť brigádu, kde sa po škole zamestnajú natrvalo. Je veľká šanca, že Vaša letná brigádna sa Vám aj Vášmu zamestnávateľovi zapáči natoľko, že sa z augustovej a septembrovej záležitosti stane dlhodobá brigáda.

Intrákový život je v lete trošku iný ako počas roka. Väčšia pohoda, žiaden stres, nikde vystrašení ľudia unavení z učenia sa po nociach. Prečo teda nezažiť aj takúto tvár študentského života.

via GIPHY

Tí, ktorí sa chystajú nastúpiť do prvého ročníka majú o dôvod viac. Trošku sa rozkukať a spoznať Bratislavu nie je na škodu. Nie jednému prvákovi sa stalo, že pri prvej ceste do školy zablúdil. Vedieť, kde je knižnica, najbližšie obchody, telocvične, bary, kaviarne a podobne sa môže hodiť. Pre niektorých to bude prvýkrát, čo sa dostali z dosahu rodičov. Nie každý to môže znášať dobre. Väčšina sa divoko utrhne z reťaze, avšak sú aj krehké duše, pre ktoré to nie je príjemné. V cudzom meste, medzi cudzími ľuďmi. Prečo teda neprísť skôr a nenájsť si priateľov (tí šikovnejší a rýchlejší aj frajerov/frajerky).

V neposlednom rade sú tu peniaze. Prváci sú obvykle šialene poctiví a aktívni. Každý profesor na študentov na prvej prednáške vysype zoznam povinnej literatúry, ktorá je nutná na skúšky a „bez ktorej sa nezaobíde“. Často sú to skryptá, ktoré nie je možné kúpiť v obchode a v knižnici sa nachádza až 1 kus. Preto sa zdá byť rozumné si ich prekopírovať. Že sa bez nich zaobídete sa obvykle dozviete až počas skúškového, kedy si vystačíte s „výcucom na 20 strán.

via GIPHY

V neposlednom rade je tu dovolenka. Čas, kedy absolútne vypnete. Dovolenka pri mori niečo stojí. A v škole treba zarezávať až od októbra, tak prečo si na ňu nezarobiť. Možno aj s našimi brigádami!

via GIPHY

Jana Zelmanová