Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Prečo Ti mešká výplata?

Ahojte priatelia!

Aby sme aspoň na chvíľku ušli od témy COVID dnes máme pre Vás blog informačného charakteru. Aktuálne sa stretávame často z otázkami typu: „Prečo mi neprišla výplata na čas, veď tvrdíte, že vyplácate každý týždeň.“ Práve preto som sa rozhodla v dnešnom blogu zhrnúť, z akých dôvodov sa môže stať, že nemáš svoju výplatu v deň ako si čakal.

via GIPHY

Základným pravidlom vyplatenia mzdy je, že musíš mať u nás podpísanú dohodu, bez toho ťa však nemôžeme poslať ani na brigádu.

via GIPHY

Ďalším a to najčastejším dôvodom je, že nemáme dodací list, resp. prijatú dochádzku z brigády. Dodací list si už síce mohol poslať, ale na vyplatenie v stredu ho musíme mať prijatý do pondelka 10:00 hod., inak ho žiaľ nestíhame spracovať. Práve toto môže byť dôvodom, prečo sa zvykne mzda posúvať o týždeň neskôr, daj si teda pozor, aby si nám svoj dodací list poslal po brigáde vždy načas. V prípade, ak si sa dohodol so spoločnosťou, že ti dochádzku pošlú, dbaj nato, aby tak bolo čo najskôr.

V dodacom liste si vždy skontroluj, či tam máš uvedené všetko podstatné a to najmä:

  • Meno a priezvisko
  • Dátum brigády
  • Počet hodín
  • Podpis a pečiatka spoločnosti, kde si pracoval.

Dodací list musí byť taktiež nepoškodený  a čitateľný.

via GIPHY

Máš dodací list poslaný načas a aj tak ti nepípla smska s transakciou? Skontroluj si na dohode, či si nám uviedol správne číslo bankového účtu. Aj my v Junglee sme iba ľudia a chyby sa môžu stať, preto si vždy pri podpisovaní dohody skontroluj poctivo všetky osobné údaje a to najmä číslo bankového účtu. Ak si nám uviedol číslo účtu zahraničnej banky, žiaľ, mzdu posielame iba na číslo účtu slovenských bánk.

via GIPHY

V prípade, že si študent a ešte si nám neodovzdal svoje potvrdenie o návšteve školy, urob tak čo najskôr! Bez toho žiaľ nemôžeme vyplatiť študentskú sadzbu. Aktuálne obdobie prináša komplikácie aj v tomto smere, nakoľko školy sú zavreté. Nezúfaj, svoje potvrdenie o návšteve školy nájdeš aj na stránke www.potvrdenieonavsteveskoly.sk Ak je práve toto tvoj problém, pošli nám potvrdenie čo najskôr. Pokiaľ to stihneš do utorka doobeda, v stredu Ti budú peniažky poslané.

via GIPHY

Naša spoločnosť, pri splnení všetkých vyššie uvedených podmienok, posiela výplaty každý týždeň v STREDU. Náš bankový účet je v Tatrabanke. Ak máte túto banku, peniaze máte hneď. OKAMŽITE.  Ak máte inú banku, môže vám výplata prísť vo štvrtok, či v piatok. Prečo? Zo zákona sú na prevod určené 1 – 3 pracovné dni. Takže pozor aj na sviatky, ak pripadnú na niektorý deň v týždni.

via GIPHY

Naše odporúčanie?

Klient ti podpíše dodací list, odfoť si ho ihneď na mieste, po skončení brigády. Ešte v ten deň nám ho pošli, zaručujem, že peniažky ti prídu najbližšiu stredu.

Pauli