Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Prázdniny končia, dokedy si študent?

Skončil si bakalára alebo strednú a pokračuješ v štúdiu ďalej. Hovoríš si, čo teraz?

Niekde z desiatej ruky si počul/a, že sa musíš ísť zaregistrovať na úrad práce, aby si nemusel platiť peniažky zdravotke navyše. Už si predstavuješ tú sto kilometrovú radu až po koniec mesta, ktorú budeš musieť vystáť. Nehovoriac o tých hodinách strateného času, ktoré by si radšej mohol stráviť zababušený v perinke pozerajúc novú sériu Game of Thrones.

via GIPHY

Máme pre Teba dobrú správu! Tvoje nohy budú ušetrené kŕčových žíl zo státia a kľudne môžeš zostať celý deň v posteli. Ak v škole pokračuješ, štatút študenta máš po ukončení bakalárskeho alebo stredoškolského štúdia do 31.10.2017.

via GIPHY

Čo to vlastne pre Teba znamená? Zrekapitulujme si to:

• Žiadny úrad práce!
• Nemusíš cez prázdniny platiť peniaze navyše za zdravotné poistenie,
• Môžeš brigádovať na DBPS a uplatniť si daňové vyhlásenie a odvodovú výnimku,
• Proste viac peňazí vo vačku a žiadne zbytočné vybavovačky, dane a odvody
.

via GIPHY

Smutnou správou však je, že prázdniny sa blížia ku koncu. Vojdeš do obchodu a všade ťa strašia vystavené školské potreby a nápisy: “Škola volá!”. To ale nestačí, samozrejme zapneš telku a tam reklamy na zošity a peračníky. Ako keby si z toho nemal už aj tak dosť depku.

via GIPHY

Ako si spríjemniť a naplno užiť posledné dni prázdnin?

Keď si nebol toto leto na žiadnom festivale stále máš šancu vyskákať sa na poslednom veľkom fesťáku – UPRISING FESTIVAL 2017 25.-26. August 2017, Zlaté piesky Bratislava, kde je headliner známy Šón Pól (Sean Paul).

Sú tu posledné horúce dni, to znamená posledná možnosť omočiť si hlavu aj pätu v jednom z našich krásnych kalných jazier, či pripiecť sa na slnku. Typy na kúpanie nájdeš v našom blogu: https://junglee.sk/ako-stravit-letny-den/

Keď chceš za každú cenu stráviť posledné dni voľna mimo Slovenska alebo mimo svojho rodného mesta, odporúčame prefiltrovať známe zľavové portály. Nájdeš tam last-minute pobyty, wellness alebo pre tých, čo holdujú alkoholu aj rôzne ochutnávky vín či pív.

Predovšetkým si však treba pred začiatkom školského roka oddýchnuť a nabrať sily. Predstav si tie budíky o 6:00 a kruhy pod očami, pretože predošlú noc si opäť skončil na opačnej strane internetu.

Preto si uži svoje neskoré túlanie sa internetom, dlhé večery pri pive s kamošmi a celkovo – svoju voľnosť.

via GIPHY

Marianna Tóthová