Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Po maturite? Checkni naše „4T“

Čaute Junglee-ci! Máte už po maturite alebo v krátkom čase budete mať? Checknite naše tzv. „4T“ alebo štyri tipy, čo po maturite podniknúť.

via GIPHY

1T: Pomaturitná Párty kámo

Čo sprav ako prvú vec? Zorganizuj veľkú párty, kde to s tvojimi spolužiakmi a kamošmi poriadne osláviš. Maturita nie je síce vrchol životnej cesty ľudí, ale pre teba teraz a v tomto momente rozhodne áno. Pred vstupom do reality si ešte dopraj zábavu a relax. Dobrá hudba, drink a najmä dobrá spoločnosť sú zdrojom naozaj zapamätateľných zážitkov, ktoré si človek pripomína minimálne raz. A to vtedy, keď sa na druhý deň ráno zobudí, pozrie sa do zrkadla a povie si „naozaj nič si zo včerajšej noci nepamätám“. Počas párty noci sa z teba môže stať naozaj ktokoľvek.

Môžeš byť zvodným tanečníkom

via GIPHY

Môžeš byť párty zabávačom

via GIPHY

Alebo môžeš jednoducho kapitánom tvojej zmaturovanej triedy

via GIPHY

Každopádne, maj namysli to, že nikto sa nezabaví s človekom tak, ako človek s človekom. 🙂 🙂

2T: Dajte chatu

Po párty, kde ste to všetci poriadne roztočili, dajte chatu. Chata je miestom, kde trošku zrelaxujete a načerpáte potrebnú energiu, ktorú ste vydali pri učení a maturitách. Slovensko vám ponúka veľa skvelých možností na strávenie skvelých chvíľ s priateľmi, s ktorými ste zvládli jednu z prvých riadnych skúšok života. Checknúť na nete môžete okolie Modry, Záhorie, povodie malého Dunaja, Liptov, Oravu, Domašu, Šíravu, Valčiansku dolinu, Tatry, Donovaly a iné. Miest, kde môžete stráviť 2-3 noci, je skutočne veľa. Zbaľte si tie najnutnejšie veci, dohodnite odvoz (mimochodom, viem Vám dať tip na jedného fešáka, ktorý Vás vie zobrať aj desiatich do jedného auta naraz, ak je treba) a ide sa. Vlastne nie. Nezabudnúť kúpiť slaninu a špekačky, až vtedy môžete vyraziť. Hory, príroda, spoločná prechádzka, spomienkové vzťahy, večer strávený pri ohni Vás naplnia skvelými pocitmi… Možno otvoríte medzi sebou aj témy, ktoré ste počas štúdia a školy nikdy neriešili.

via GIPHY

3T: Výlet do Viedne, Prahy alebo Budapešti

Po párty a chate si dáš určite minimálne dva dni čistý offline. Dospíš prebdené noci a môžete so spolužiakmi pripraviť ďalšiu akciu. Núka sa tu výlet do susedných hlavných miest, ktoré svojou vzdialenosťou od Slovenska doslova lákajú. A právom. Majú predsa čo ponúknuť. Viedeň, kde môžete začať Schönbrunnom, pokračovať napr. Dómom Sv. Štefana, Radnicou, Kunsthausom, Operou, Belvedérom, oddýchnuť si v Stadtparku, aby ste nabrali energiu na Práter. Ďalej tu máme krásnu Prahu, ktorá na každom kroku dýcha svojou históriou: Za jeden deň môžete dať Karlov most, vidieť Pražský orloj, Katedrálu sv. Víta, Vyšehrad, Josefov, Pražský hrad, Petřín, možno Karlštejn, či prejsť sa Zlatou uličkou a po Václaváku. Netreba zabudnúť ochutnať tradičné české špecialitky.  No a nesmieme zabudnúť ani na Budapešť, ktorá má tak isto svoje čaro a rozmanitosť. Štefanská bazilika, Budinský hrad, Margitin ostrov, štátna opera, Mátyás-templom, Széchenyi Lánchíd ako prvý most v Budapešti cez Dunaj, ktorý spája dve časti Budín a Pešť. Toto všetko viete spáchať ako výlet na jeden deň. Síce náročný, ale jeden.

via GIPHY

4T: Naplň prázdnu peňaženku brigádou

Tri tipy, tri akcie a po nich určite prázdna peňaženka. Alebo pred nimi???  Naše brigády a my všetci v Junglee na Teba čakáme. Máš teraz kopec času, využi ho aj formou brigády, ktorá Ti dáva zaujímavú možnosť nielen zarobiť si, ale stále byť voľný a neviazať sa. Môžeš pracovať týždeň, dva alebo iba jeden deň. Je to na tebe.

via GIPHY

Barbora Bátorová