oz. UP-DOWN SYNDROM – pomáhať je radosť

Ahojte priatelia,

Dnešný blog je naozaj veľmi výnimočný a to nie len preto že mám narodeniny (happybirthdaytome). Rada by som sa s Vami podelila o krásny zážitok, ktorej sa zúčastnili naši kolegovia minulú sobotu, 18. marca.

Vedeli ste, že sme práve včera 21. marca oslavovali Svetový deň Downovho syndrómu? Na podnet organizácií Down Syndrome International (DSI) a European Down Syndrome Association ( EDSA) bol v roku 2012 prvýkrát vyhlásený 21. marec ako Svetový deň DS.

Prečo práve 21.03?

Dátum 21.3. je symbolický, keďže ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm naviac. Majú tri namiesto dvoch. Cieľom tohto dňa je šíriť osvetu o ľuďoch s Downovým syndrómom, a tak prispieť k vyššej kvalite ich života – lepšími podmienkami na vzdelanie, zamestnanie, začlenenie a prijatie spoločnosťou v každej oblasti.

#PonozkovaVyzva
Každoročne sa 21. marca koná ponožková výzva. V tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia ponožky rôznych farieb či veľkostí. Výzva je určená všetkým, ktorí chcú prejaviť solidaritu a podporiť ľudí s Downovým syndrómom a ich rodiny.

via GIPHY

#Jungleepomáha
Nám, ako spol. Junglee robí veľkú radosť, ak môžeme podporiť dobrú vec. Práve preto sme sa rozhodli v rámci Svetového dňa podporiť Občianske združenie, ktoré pomáha a poskytuje podporu ľudom s Downovým syndrómom a s iným mentálnym či telesným znevýhodnením už od roku 2007.

#ozUpDownSyndrom
Poznáte Občianske Združenie UP-DOWN SYNDROM? Ak nie, tak mi dovoľte, aby som Vám ich predstavila. Jedná sa vlastne o skupinku ľudí, ktorí sa snažia pomáhať pri vzdelávaní, hľadaní možnosti pracovať a pri zmysluplnom využívaní voľného času. Sú s nimi pri objavovaní ciest, ako sa zaradiť do spoločnosti a byť touto spoločnosťou akceptovaní.

#DivadloDúhadlo
Divadlo Dúhadlo ponúka deťom a mladým ľuďom prevažne s Downovým syndrómom (prípadne aj s iným intelektuálnym alebo mentálnym znevýhodnením) možnosť zážitkovou formou dramatickej výchovy a dramatoterapie budovať a zdokonaľovať svoje zručnosti, osobnostne aj umelecky sa rozvíjať.

18. marca uzrelo na svetlo sveta dlho pripravované predstavenie v podaní svojich hercov nielen s Downovým syndrómom! Predstavili nám v krásnom divadelnom priestore krátku performance s názvom ,, ČUDO – ktorá bola zložená z dramatických cvičení o strachu z inakosti, ale i jeho prijatí.

Mali sme tú česť sa zúčastniť tejto výnimočnej akcie, kde nás deti svojim hereckým výkonom naozaj prekvapili. Ako spoločnosť Junglee sme sa rozhodli podporiť UP-DOWN Syndrom O. Z. a Divadlo Dúhadlo finančným príspevkom v hodnote 400 Eur. Na podujatí sa priamo zúčastnil a darovací šek za našu spoločnosť odovzdal náš CEO – Ing. Ivan Jurkovič.

Ľudská individualita robí tento svet krajším, pestrejším, zaujímavejším! Sme radi, že existujú miesta ako divadlo Dúhadlo, kde detičky majú príležitosť na rozvíjanie svojho talentu. Predstavenie nás naozaj inšpirovalo – ak by ste mali záujem ich vidieť aj Vy naživo, neváhajte! Z detičiek sa stali herci a tanečníci, ktorí prehĺbili svoju lásku k hudbe a pohybu a zdokonalili svoje schopnosti napodobňovania.

Cynti 😊