Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Obdobie zápočtov

Ahojte všetci vysokoškoláci!

Vítam Vás v ďalšom mojom blogu. Ešte pred chvíľou začínal letný semester a už tu máme obdobie zápočtov. Pomaličky končí poflakovanie v škole, míňanie absenčiek. Treba zohnať všetky poznámky, trošku si naplánovať čas na dokončenie seminárok a naučiť sa niečo na zápočty, aby ste sa mohli dostať ku skúške. Počas tohto obdobia sa pretriedia najmä prváci a zostane menej študentov.

via GIPHY

Ale poďme pekne po porade. Čomu by bolo správne sa vyvarovať pred zápočtami a donútiť sa aspoň niečo naučiť? Ja sama sa budem snažiť, aby som sa počas tohto pekného jarného počasia donútila pozrieť do učebníc (dobre, výcucov z ktorých treba spraviť ešte výcuc 😀 ).

via GIPHY

Najhoršie je keď si vravíte, že stále máme dosť času začať sa učiť na zápočet. Týždeň do zápočtu, dva dni, jeden. Veď ešte je stááále veľa času. Veď zajtra stačí ak sa nato pozriete alebo pozajtra 😀 KLAMSTVO!! Aspoň ten deň sa snažte povenovať učeniu a večer pred zápočtom môžete ísť spokojne spať, pozrieť si film alebo vybehnúť na pivko.

via GIPHY

Ak sa ti aj napriek tomu nedarí učiť na intráku alebo v tvojej krásnej detskej izbičke. Skús vybehnúť von do prírody, do záhrady a uč sa na čerstvom vzduchu. Možno Vám čerstvý vzduch napomôže a rozpáli Vaše mozgové závity. Bude Vám to páliť viac než inokedy.

via GIPHY

Verím tomu, že nejeden z Vás sa snaží vždy naplánovať time managment. Budete sa predsa učiť cez víkend, veď to stíhate, ale po večeroch na intráku. V sobotu ráno sa zobudíte, spravíte si kávu, raňajky, naučíte sa tých 100 strán doobeda, poobede ďalších 100. Na ďalší deň si to všetko zopakujete. 😀 Úplne to bude celé vychádzať, tak ako chcete. Učivo budete vedieť ešte aj na skúšku.

via GIPHY

REALITA: Zobudíte sa o 12 doobeda v sobotu, so slovami: ,,nič nestíham! “. V učebnici si pozriete cca prvých 20 strán, snáď v nedeľu to stihnem sa doučiť. Preto veľa zápočtov dopadne improvizáciou. Priznám sa aj mne sa to občas stane. Vysoká škola Vás naučí veľmi improvizovať. Treba si veriť a zápočet bude úspešný!

via GIPHY

Možno niekedy je lepšie písať blog, ako sa učiť. Ale vážne od zajtra len škola!! Učiť sa, učiť sa a učiť sa!! Verím, že všetky zápočty dáte, aby ste sa potom mohli znovu stresovať nad skúškami 😀 Ale ak si nájdete aspoň chvíľu voľného času môžete si prísť k nám do P.J.Servisu pre brigádu. Aspoň si odložíte nejaké tie peniažky 🙂

via GIPHY

Prajem všetkým vysokoškolákom dostatočné počty bodov na cvičeniach a úspešné zápočtové písomky 🙂

Nika