Novoročné predsavzatia – ako na to ? 🤔📈

Milí Jungleeci,

V prvom rade mi dovoľte, aby som popriala Vám a Vašim blízkym všetko dobré v Novom roku, veľa zdravia, lásky aj úspechu! Vedeli ste, že nás čaká priestupný rok? To znamená, že február bude mať 29 dní a dokopy je ich pred nami až 366!

Začiatok nového roka je ideálny čas na zmenu. Novoročné predsavzatia si podľa prieskumu dáva viac než polovica ľudí. Niektorí si však neuvedomujú, že dodržanie novoročných predsavzatí môže byť náročné. Ako dosiahnuť, aby to nezostalo len pri rečiach? Here I am – aby som Vám pomohla zvýšiť šancu na úspech! 😊

via GIPHY

1. Stanovte si realistické ciele 🎯

Cez vianočné sviatky veľa ľudí priberie. Celkom bežne je to aj 6 kíl plus – (vychádzam zo štatistík) – takže sa neopúšťajte. Majonézový šalát, rezne a koláče sme si dopriali všetci, ale ako začať zhádzať vianočné kalórie? Nie, za deň neschudnete 5 kg – čo keby ste dali sebe 2 mesiace na to? Stanovte si v prvom rade menšie ciele! Rozhýbete svoj metabolizmus, upravte svoj jedálníček. ( stačia malé kroky napr. ak obmedzíte kalorické jedlá, ktoré obsahujú veľa tuku a cukrov) Dostaňte sa do kalorického deficitu, nájdite šport, ktorý Vás bude baviť a výsledky budú hovoriť za Vás! Môžete schudnúť rýchlo a trvalo.

via GIPHY

2. Spravte si Plán📝

Aké sú Vaše novoročné predsavzatia na rok 2024?
– Chcete prestať fajčiť?
– Zlepšiť si kondíciu?
– Míňať menej peňazí?
– Nájsť si nové hobby?
– Tráviť menej času na telefóne?
V živote je dosiahnuteľné všetko. Problém je v tom, že chceme väčšinou všetko hneď. Počiatočná motivácia a odhodlanie spravidla dlho nevydržia. Každý , kto chce splniť svoj cieľ by mal mať plán. Môže byť ročný/ mesačný/ týždenný, dokonca aj denný. Chcete prestať fajčiť ale u Vás padne min. 1 krabička denne? Znižujte množstvo postupne. Zoberte so sebou vždy o 2-3 ks menej a uvidíte, po mesiaci môžu nastať radikálne zmeny. Vadí Vám, že ste denne 5 až 6 hod. na telefóne? Začnite s menšími zmenami. Skúste nesurfovať na nete pri obede. doprajte si digitálny sabat, prípadne skúste opustiť svoj domov bez mobilu, Na začiatok stačí iba hodinka a kto vie? Po mesiaci si možno ani nevšimnete, že Vás doterajší najlepší kamaráť zostal doma.

via GIPHY

3. Odmeňujte sa 🎁

Dúfam že viete, aké dôležité je to, aby sme si občas našli chvíľu pre seba a robili to, čo nás baví. Nový rok, nové ja – samozrejme chápem. Ale nezabudni, že máš 366 dní urobiť lepšiu verziu samého seba. Takže netlač na seba príliš. Ak pracuješ na svojej vysnívanej postave a drieš vo fitku skoro každý deň! Zaslúžiš si cheatday! Ak máš tendenciu prísť do práce pred svitaním a odchádzať, keď už je slnko dávno za horizontom – tak tu je znamenie pre teba aby si si našiel chvíľku aj na oddych. Chod si večer zabehať, otvor tvoju obľúbenú knižku, zapni svoj seriál, prípadne sa chod vyvetrať aspoň v rámci tvojej obedovej pauzy. Odmeňujte sa, maškrťte a užite si chvíľku sami pre seba. 

via GIPHY

4. Buďte trpezliví

Neuverili by ste, koľko percent ľudí skoncuje s novoročnými predsavzatiami už koncom januára. Nechcete byť jedným z nich, všakže? Takže ešte raz, stanovte si realistické ciele, robte to čo Vás baví, ale majte v tom jasno. Nezabudnite na občasné odmeny a netlačte na seba! Trpezlivosť ľudkovia! Len 10 percent ľudí totiž zotrvá do konca januára a ja verím tomu, že my budeme medzi nimi!

Cynti 🙂