Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Nevyskúšaš? Nezistíš … alebo ako som zmenila názor na pracovne agentúry

Ahojte!

Žijem na Slovensku viac ako 5 rokov a za túto dobu som stihla zmeniť názor na mnoho vecí a pracovné agentúry nie sú pre mňa výnimkou. Počula som, že takéto agentúry ponúkajú iba prácu za pokladňou, bez možnosti výberu, a ozvú sa iba keď potrebujú. Neexistuje žiaden rozvrh, žiaden systém a nie je ani jasné, kedy budú peniaze vyplatené.

via GIPHY

Mala som len pár známych, ktorí takto pracovali, myslím, že výhradne pri pokladni. Rozhodla som sa, že si pre seba nájdem niečo dynamickejšie a lepšie. Pracovala som takmer kdekoľvek, či už ako umývačka riadu, ako čašnícka, pri pokladni, v cateringu a na mnohých ďalších miestach. Uplynulo veľa času, ale stále si pamätám toto ťažké obdobie, kedy sa mi bez znalosti slovenského jazyka získavali peniaze len veľmi ťažko. Pracovala som v 16-hodinových smenách a potom s boľavými nohami takto ešte ďalšie dva dni za sebou. Pre študenta je samozrejme ťažké nájsť si prácu s flexibilným rozvrhom, dobrým platom a s rýchlym vyplatením peňazí.

via GIPHY

Ako som zmenila názor na agentúry? Keďže som sa v nešťastnom čase COVID lockdownu presťahovala do Bratislavy, nebolo veľa pracovných ponúk a moja kamarátka ma vytiahla, aby som sa prihlásila na brigády cez P.J. Servis, pretože ako argumentovala, „platí sa tam každý týždeň“.

via GIPHY

Bola som veľmi skeptická a neverila som, že takto môžem nájsť niečo skutočne zaujímavé. Náramne ma prekvapilo, keď som zistila, že P.J. Servis ponúka toľko rôznych zamestnaní! Nevieš jazyk? Môžeš pokojne pracovať napríklad v sklade, nie však na nočných smenách, trvajúcich 16 hodín, ale s normálnym rozvrhom a bonusmi cez víkendy. Rád komunikuješ s ľuďmi? Aj taká práca sa v P.J. Servis ľahko dá nájsť! A čo je najdôležitejšie, neexistuje žiadna rutina, pretože môžeš brigády striedať a zakaždým sa niečo nové naučiť. A nie, nie je to len spomínaná práca v sklade, ale aj v internetových obchodoch, logistických firmách, administratívna práca, zbieranie štatistík a mnoho, mnoho ďalšieho.

via GIPHY

Dnes už verím, že pracovné agentúry sú pre študentov najideálnejšou možnosťou. Koniec koncov, nepotrebuješ sa tam nikomu prispôsobovať, sám si vyberieš, kedy, kde a ako dlho budeš pracovať a výplata skutočne chodí raz týždenne, čo je veľmi príjemný benefit. Keby som to vedela už dávno, koľko nervov by som si bola bývala ušetrila … Vyskúšaj to! Sľubujem, že sa ti to bude páčiť! 😊 A ak nie, registrácia je bezplatná a zmluvu je možné kedykoľvek vypovedať. Jednoducho povedané, nemáš čo stratiť, vždy len získať, prinajmenšom aspoň nový zážitok. 😊

via GIPHY

Evelina