Nevieš kam vo svojom voľnom čase? Tieto miesta si zamiluješ!

Ahojte priatelia,

Leto sa nám pomalinky končí, práve preto dúfam, že si všetci naplno užívate posledné slnečné dni! Nevieš, kam tento víkend? Alebo máš pár voľných hodín po škole?  Chcel by si spoznať TOP miesta v okolí Bratislavy, kde sa vieš dostať jednoducho električkou, autobusom alebo aj pešo? Tak dnešný blog je práve pre teba!

via GIPHY

Vedeli ste, že necelých 20 km južne od Bratislavy sa nachádza jedno z najromantickejších múzeí moderného umenia v Európe – Danubiana?

Vo veľkej sále na poschodí sa striedajú prehliadky svetových umelcov, na prízemí je predajná galéria súčasného umenia, taktiež audiovizuálne centrum. Interiér dopĺňa Art Shop a útulná kaviareň, ktorá nám umožňuje posedieť si pri dobrej kávičke priamo na brehu Dunaja. V okolitom parku nájdete diela slovenských a svetových autorov, ktoré na pozadí vzdialenej panorámy mesta dostávajú nové dimenzie. Ako sa sem dostanete? Veľmi pohodlne a rýchlo autobusom č. 90!

Chcete zažiť úplne iný rozmer zábavy?

Ukážem Vám optický klam a ilúziu, od ktorej sa nebudete vedieť odpúta! Vstúpte do Galérie Multium nechajte sa unášať ilúziou nekonečna v 6-tich zrkadlových miestnostiach. Každá z nich ponúka iný zážitok a iný pohľad na nekonečno. Zaujíma vás, ako sa dostať do Galérie Multium? Napr. trolejbusom č. 207!

Lákajú Vás trošku náročnejšie túry? Aj pre Vás som našla niečo!

Rozhľadňu Devínska Kobyla môžeme zaradiť k tým väčším vyhliadkovým vežiam, hoci má pomerne „štíhlu“ konštrukciu. Z vizuálneho hľadiska však určite patrí k tým najviac netradičným rozhľadniam na Slovensku, takže sa oplatí navštíviť. Verte mi, že výhľady z rozhľadne patria medzi to najlepšie, čo môže Bratislava v oblasti Malých Karpát ponúknuť! Ako sa dostať k vyhliadkovej veži? Variánt je viacero, záleží na akú túru máte chuť. Dostanete sa sem z Dúbravky, Karlovej Vsi, Devína a Devínskej Novej Vsi.

Chcete zažiť pekný výlet neďaleko od hlavného mesta, ale nemáte autíčko? Žiaden problém!

Najkrajším hradom v Malých Karpatoch, ležiacim len niekoľko desiatok kilometrov od Bratislavy je jeden z najzachovanejších slovenských hradov Červený Kameň. Pre svoje neopakovateľné čaro bol hrad v nedávnej minulosti svedkom natáčania rôznych filmov a rozprávok ako napríklad Princezná Fantagiró, Dračie srdce alebo Cinka Panna. A ako sa sem dostať? Úplne jednoducho! Nastúpite na autobus č. 20 v Bratislave, a vystúpite priamo pri hrade!

A jedna pikoška pre Vás! Majú otvorené počas celého roku a každú prvú nedeľu v mesiaci je vstup zdarma!

Cyntii