Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Naaaaa svätééého Miiiikulááááša…

…neučíííí sa neskúúúša saaaaaa… Kto si toto nepamätá, ako keby ani nechodil do školy. Každý rok na Mikuláša sme to recitovali pani učiteľke s pocitom, že skúšať sa nebude. Aj tak VŽDY SKÚŠALA. Ach, tie krivdy z detstva… No ale späť k téme. Tento týždeň tu máme Medzinárodný deň svätého Mikuláša, patróna detí. Alebo aj deň, kedy sme prežratí z čokolády a pri osemdesiatejtretej zožratej mandarínke sa začíname zamýšľať, či sme v poriadku. Na tento čarovný deň je každý opäť na chvíľku dieťaťom a mnoho z nás si ešte teraz čistí čižmičku (A ČO že veľkosti 45) a ukladá si ju na okno s vedomím, že ráno tam niečo nájde.

via GIPHY

Kto si napríklad nepamätá ako kedysi čakal s nachystanou básničkou pre Mikuláša a z jeho spoločníka – čerta mal ešte pár týždňov nočné mory. Skoro väčšie ako z toho množstva arašidov ktorých sme mali plné vrecúška. No neviem ako vy, ja som sa vždy tešila na môj preplnený balíček a keď som ho otvorila a videla som tak šesťdesiatosem kíl arašidov (ktoré boli zrovna v akcií a podotýkam že boli V ŠKRUPINE) a tri kilá mandaríniek bola som veľmi sklamaná. Až neskôr som pochopila ako musela mamina tvrdo bojovať o tie mandarínky s dôchodcami v obchode.

via GIPHY

Kto neposlúchal, dostal uhlie, varechu alebo cibuľu. A potom, že „DOMA NENI CIBUĽA!!!“ (Neznámy autor z Prievidze, 2012) Toho sme sa veru nebáli. Neviem, či hovorím za všetkých ale pre mňa najväčšie potešenie bol adventný kalendár. To je jedno, že v ňom boli hnusné poľské čokolády s bielym povlakom. Základ bol, že si ich mohol zožrať hneď 6 naraz! Ostatné sme potom nenápadne vyberali a okienka naspäť zatvárali – nenápadnosť level 7000. Teraz nám stačí bednička piva, v ktorej je presne 24 fľašiek. NÁHODA?

via GIPHY

Hovorí sa, že človek si prejde v živote štyrmi fázami života: veríš na Mikuláša, neveríš na Mikuláša, robíš Mikuláša a vyzeráš ako Mikuláš. Dúfam, že v tej poslednej fáze ešte nie ste. Pokiaľ nie, tak hybajte k nám tento týždeň do Junglee sa zaregistrovať a dostanete sladké prekvapenie. Ak si už zaregistrovaný tak dobehni po brigádu, alebo nás jednoducho iba pozdraviť. Len pozor, aby si to s tým sladkým neprehnal lebo americkí vedci zistili, že cukor spôsobuje hyperaktivitu. Tá však niekedy nie je na škodu a v tomto vrcholne depresívnom počasí by sa zišla.

via GIPHY

Tak šup šup, vyčistiť čižmičky, pripraviť básničku a byť opäť na chvíľu dieťaťom J

Prajeme krásneho Mikuláša.

via GIPHY

Paulína Leštianska