Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Mesiac knihy?

Marec je tu. Hurá! Okrem toho, že jar je už na obzore, sa o tomto mesiaci hovorí aj ako o ,,mesiaci knihy“. Vieš ale prečo?

Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja HrebenduHačavského. Cieľ bol naozaj jednoduchý – chceli tak podporiť záujem o knihy. Práve spomínaný Hačavský je s marcom spojený aj inak. V tento mesiac sa narodil i zomrel. Bol to šíriteľ slovenskej a českej knihy a aj keď bol slepý, jeho hendikep mu nijako nebránil v jeho vášni – zbieraní kníh.

via GIPHY

A ako inak osláviť mesiac knihy ako s knihou v ruke? Vybrali sme pre Teba dve, ktoré patria do rebríčka aktuálnych bestsellerov a určite stoja za prečítanie.
Že nemáš peniaze nazvyš a jediné knihy, ktoré si kupuješ, sú skriptá alebo povinná literatúra? Na portáli junglee.sk nájdeš rozličné ponuky brigád, vďaka ktorým si privyrobiš a budeš si môcť dopriať zaslúžený oddych od učenia s pohárom vínka na stole a s dobrou knihou v ruke. Priemerná hodinová mzda sa pohybuje na úrovni 3,60€, preto Ti cenu knihy prepočítame na čas, za ktorý si ju budeš môcť zakúpiť.

via GIPHY

Pôvod

Najnovší detektívny triler od Dana Browan rozoberá dva naozaj protichodné svety – vedu a náboženstvo, ktoré už odpradávna súperia medzi sebou v názoroch na Počiatok. Čo bolo na začiatku? Každý má na to úplne iné vysvetlenie. Avšak priateľ hlavného krdinu Roberta Langdona má na to svojské vysvetlenie, súčasťou ktorého sa stane aj on sám.

Cena knihy: 5 hodín práce

Obyčajná tvár

Je veľa kníh, na ktoré si po týždni od prečítania ani nespomenieme. Táto medzi ne určite nepatrí. R.J. Palacio prináša príbeh chlapca s postihnutím, ktorý sa snaží začleniť do kolektívu rovesníkov. Po 10 rokoch života ide prvý krát do školy a musí sa pripraviť na zdesené pohľady spolužiakov aj posmech neprajníkov. Nájde v sebe dosť síl, aby v škole vydržal, alebo sa vzdá a radšej zostane doma? Kniha sa dočkala aj rovnomenného filmového spracovania, ktoré aktuálne premietajú v kinách.

Cena knihy: 2 hodiny práce

A na záver citát od neznámeho autora: ,,Človek, ktorý číta, prežije tisíc životov, kým zomrie. Človek, ktorý nikdy nečítal, prežije iba jeden.“

Barbora Jurkovičová