Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Medzinárodný deň priateľstva

Ahojte kamaráti,

vítam Vás v ďalšom našom blogu, ktorý bude tento krát venovaný medzinárodnému dňu priateľstva. Nie nadarmo sa vraví priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme my sami. Medzinárodný deň priateľstva je dňa 30. júla, kedy je ideálna príležitosť k tomu dať Vašim kamarátom najavo, ako veľmi ich máte radi.

via GIPHY

Medzinárodný deň priateľstva sa začal oficiálne oslavovať v roku 1958 v Paraguaji. Tradícia oslavy priateľstva začala ešte v 1935 v USA, kedy si ľudia mali uvedomiť úlohu priateľov v našich životoch a poďakovať im za priateľstvo a pravidelné zlepšenie nálady. V tento deň si mali vzájomne vyjadriť vďaku a obdarovať sa maličkosťou. V USA to boli najmä pozdravy vo forme karty, kvety alebo náramky priateľstva.

Medzinárodný deň priateľstva 30. júla nie je jediným dňom, kedy sa na celom svete oslavuje priateľstvo. Napr. niektoré iné krajiny majú iné dátumy oslavy priateľstva. Napríklad Argentína, Brazília a Španielsko oslavujú Deň priateľov 20. júla, zatiaľ čo v Indii a USA ho oslavujú prvú augustovú nedeľu. Vo Fínsku a Estónsku sa Deň priateľstva oslavuje v rovnaký deň ako Valentín, 14. februára.

 

via GIPHY

Kdekoľvek sa oslavuje priateľstvo, oslavy sú veľmi podobné. Priatelia sa stretávajú, aby spolu trávili čas. Vzájomne si dávajú drobné darčeky. Nech už má oslava akúkoľvek formu je dôležité si pamätať na Vašich priateľov a silu priateľstva. Počas tohto dňa venujte Váš čas blízkym priateľom. Môžete si napr. spolu zavolať, ísť niekde na výlet alebo si len tak sadnúť na pivko. Je dôležití vážiť si pravých priateľov, ktorí sú tu vždy pri Vás.

 

Nika 🙂