Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

MDŽ

Ahojte kamaráti! Vitajte pri ďalšom blogu, tentokrát venovanému Medzinárodnému dňu žien, ktorý bude už tento týždeň v piatok. Každoročne tento sviatok pripadne na 8.marca. Prečo práve na tento dátum? Nie je to len tak zo srandy. Ako všetko, aj toto má svoje odôvodnenie a historický základ. Celé sa to začalo pred 111 rokmi, keď newyorkské ženy vyšli do ulíc a bojovali za svoje práva. Okrem iného ženy bojovali aj za volebné právo.

via GIPHY

Trvalo dlhé roky, kým naša spoločnosť dospela k názoru, že ženy sú rovnocenné s mužmi, aj keď si myslím, že to stále nie je ideálne. Aj v 21. storočí sa stretávame s názormi, ako napríklad, že žena nepatrí do politiky a podobne. Takže sa, páni, nesťažujte, že vy nemáte ani z ďaleka tak veľa sviatkov ako ženy. Vaše pohlavie bolo uznávané od začiatkov našej spoločnosti a priznajte si, že ste to mali vždy trochu jednoduchšie ako ženy. Žiadne sexuálne narážky na vašu osobu v práci, škole a kdekoľvek by ste sa pohli. Dosť bolo však feministických výlevov. Týmto celým samozrejme nechcem povedať, že by si žena dokázala sama opraviť práčku, doliať olej do auta alebo zavesiť luster. Rovnako ako ženy potrebujú mužov je to aj naopak. Povedzme si pravdu páni, čo by ste robili bez tohto jemného pohlavia? Pravdepodobne by ste neboli ani na svete.

via GIPHY

A práve tento sviatok bude krásnou možnosťou, ako dať všetkým ženám vo vašom okolí vedieť, že sú pre vás dôležité a že im ďakujete za to, že sú. MDŽ nie je len o priateľke… je aj o mamách, starých mamách, sestrách, susedách, spolužiačkách, kamarátkach a menovať by som mohla do konca tohto blogu. Asi by to však nemalo veľký zmysel. Každý z vás predsa vie, ktoré sú pre neho tie najdôležitejšie. Niektorí straníci v tom majú jasno. Ich kroky smerujú do miest po celom Slovensku, stretávajú sa v domoch kultúry a srdcervúco rozdávajú ružičky a holywoodské úsmevy ako Cristiano Ronaldo po strelení hattricku. Páni, je na vás, ako sa k tomu postavíte. Nemyslím si však, že toto je najlepší spôsob, ako si uctiť ženy na ich sviatok.

via GIPHY

Existuje však množstvo spôsobov, ako dať ženám najavo, že pre vás veľa znamenajú. Niekedy stačia len slová vďaky, spoločne strávené chvíle a úprimné objatie.  Zastavte sa preto nachvíľu v tejto uponáhlanej dobe, nájdite si čas na ženy, ktoré sú vaším srdciam blízke a dajte im najavo, čo pre vás znamenajú. Verte mi, bude to stáť za to. Lebo láska, ktorú ženy dokážu dať sa vyrovná len máločomu. Či už je to materinská láska, kamarátska láska alebo láska v pravom slova zmysle. A vy, dámy, užite si náš deň tak, ako sa patrí. Krásny deň žien nám prajem za celý tím JUNGLEE!

Dominika Ogurčáková