Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

MATURITA

Viete aké sú najčastejšie slová, ktoré počúvame, keď voláme našim brigádnikom, či by išli na brigádu? Prepáčte, ale maturujem….  Z hlasov v telefóne ide strach a hrôza, ale neboj sa, skúškové na výške bude oveľa horšie. Nereálne? Ako sa má človek naučiť za týždeň učivo zo 4 predmetov za  4 roky? Nie je to také hrozné, ako to vyzerá. Vitaj pri ďalšom blogu.

via GIPHY

Pokiaľ máš za sebou písomnú maturitu, ústnu dáš ako sa hovorí aj s prstom v nose. Dôležitá vec, na ktorú musíš myslieť je, že učitelia ti tú maturitu dajú aj keby si im nepovedal ani mäkké F. Tvoje prvé plus, ktoré máš oproti každej skúške na vysokej je, že ťa učitelia poznajú.

Na strednej si im predsa len  za tie 4 roky prirástol k srdcu, či už si bol poslušný žiačik a obľúbili si ťa alebo si bol ten, ktorý sedel v poslednej lavici a vždy vyrušoval, tak či tak ťa tou maturitou pustia. Buď kvôli tomu, že ťa majú radi alebo ťa už v živote nechcú vidieť. Ale dôvod nie je dôležitý. Na vysokej to bude každému jedno, či nejaký Janko Hraško a Zuzka Mrkvičková dá skúšku alebo to bude na prenos.

via GIPHY

Hlavne cez akademický týždeň nestresuj! Rozvrhni si rozumne svoj čas a každému predmetu venuj aspoň chvíľku a nebuď ako ja. Maturita z dejepisu bol zlý nápad hneď od začiatku a počas akademického týždňa som to oľutovala tak tisíckrát. Nakoniec z toho vzišli 4 dni nad dejepisom, z toho väčšina času nad „milovaným“ stredovekom. Myslíš, že som si ho nevytiahla? Ale som tu, živá, zdravá a dokonca študujem na výške! Nič nie je také zlé, ako to na prvý pohľad vyzerá.

Viem, že nie je jednoduché zapamätať si také kvantum informácií naraz ale vždy môže byť aj horšie. Pravdepodobne nebudeš mať chuť jesť, záchod sa kvôli žalúdočným problémom stane tvoj najlepší kamarát a káva bude alfa omega každého dňa. A keby si sa náhodou už nevedel sústrediť na učenie a potreboval by si vyvetrať hlavu, naše brigády sú vždy k dispozícií.

via GIPHY

Maturita- skúška dospelosti? Niečo na tom bude. Možno prvýkrát za svoj pobyt na strednej škole sa budeš musieť spoľahnúť len na svoje vedomosti. 100 strán poznámok na ťahák nevopcháš, mobil by som neodporúčala použiť a spolusediaci ti tentokrát nepomôže. Je to iba na tebe. Všetkým maturantom za celý tým JUNGLEE prajem, aby vás šťastíčko neopúšťalo, aby sa vám ústa počas skúšky nezavreli aj keď to nebude úplne k veci a užite si ten pocit, keď to dáte! To je na nezaplatenie. A potom prichádza zaslúžený oddych cez leto… alebo žeby brigádovanie?

 

Dominika 🙂

via GIPHY