Majálesy 2023

Ahojte!

Vitajte pri prvom májovom blogu, v ktorom sa budeme venovať veľmi odľahčenej téme – majálesy, ktoré môžete tento víkend na Slovensku navštíviť. Podľa môjho názoru neexistuje krajšie obdobie ako máj, kedy je jar v plnom prúde. Kamkoľvek sa počas tohto obdobia vyberiete môžete obdivovať kvitnúce stromy, nádherné výhľady a už Vám ani nebude zima, keďže je stále teplejšie a teplejšie. A okrem toho sa konečne začínajú konať akcie v exteriéri.

Čo je majáles? Ak sa pozriete do slovníka, nájdete nasledovnú definíciu: májová tanečná zábava v prírode. Vystihuje to podstatu – majáles je menší festival, ktorý prebieha vonku, je tam veľa hudby, jedla a iných atrakcií. Predstavíme si 3 najväčšie majálesy, ktoré môžete tento víkend navštíviť.

BRATISLAVSKÝ MAJÁLES 5.-6.mája 2023

Ako sa píše na oficiálnej stránke mesta Bratislava, 14. ročník mestského otvoreného festivalu na Tyršovom nábreží v Bratislave je s voľným vstupom. Dva dni plné koncertov a ďalších sprievodných podujatí pre deti aj dospelých. Môžete sa tiež tešiť na dobré jedlo, pitie a ísť sa spolu s kamarátmi zabaviť!

Presné informácie nájdete na stránke mesta, avšak tu máte aspoň približný večerný program:

Piatok 5.5.

17:00 h Tono S.

18:00 h Zlokot

19:30 h Jana Kirschner

21:00 h Billy Barman

Sobota 6.5.

16:15 h Meowlau X Val

17:35 h Korben Dallas

19:05 h Para

20:45 h Hex

DNI MESTA KOŠICE 3.-7. mája 2023

Počas osláv Dňa mesta Košice sa môžete tešiť na širokú škálu kultúrnych, športových a umeleckých podujatí. Tí, čo navštívia mesto, môžu zažiť Košickú svetelnú párty, Košické Benátky, historický vláčik, stavanie mája a veľkolepý Galaprogram s významnými hosťami. K tradičnému slávnostnému ceremoniálu Dňa mesta Košice patrí aj slávnostné odovzdávanie ocenení primátora mesta. Bude to plné zábavy, dobrého jedla a pitia.

MAJÁLES NITRA 6.-7.mája 2023

Tento víkend sa organizuje v Amfiteátri prvý ročník Nitrianskeho majálesu. Program na sobotu je nasledovný: Richard Müller, Gladiátor, Kali, Sima, Hoväda.sk. V nedeľu sa môžete tešiť na Michala Davida, Kollárovcov, Duchoňovcov a iných. Tu však na rozdiel od prvých dvoch akcií je vstupné. Možnosť zakúpenia vstupeniek je však aj priamo na mieste.

Verím, že si vyberiete akciu, ktorá sa Vám najviac pozdáva a ak aj nie, nezabudnite si oddýchnuť a užiť predĺžený víkend, pretože v pondelok si pripomíname Deň víťazstva nad fašizmom, čo je štátny sviatok.

Alexia 🙂