Majáles 2024 – Bratislava, Brno, Nitra

V máji sa na univerzitných a vysokoškolských campusoch po celom Slovensku a Česku odohráva tradičná slávnosť, ktorá oznamuje koniec semestra – Majáles. Táto udalosť s bohatou históriou a tradíciami, ponúka študentom a mladým ľuďom príležitosť zrelaxovať sa a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.
Je to sviatok, ktorý oslavuje nielen koniec semestra, ale aj ducha a krásu študentského života. Majáles je viac než len séria podujatí a koncertov – je to spoločenská udalosť, ktorá spája mladých ľudí z rôznych kútov, aby sa podelili o radosť a zábavu.

Jedným z najpozoruhodnejších aspektov Majálesu je jeho rozmanitosť. Hudobné scény ponúkajú široké spektrum žánrov, od pulzujúcej elektronickej hudby po nostalgické rockové melódie a exotické svetové rytmy. Každý návštevník si môže nájsť niečo, čo mu poteší uši a roztancuje srdce. A nielen hudba, Majáles je aj o umeleckých výstavách, divadelných predstaveniach a diskusiách, ktoré podnecujú myslenie a inšpirujú kreativitu.

Majáles 2024 Bratislava (3. -4. Máj)

Klasicky, ako aj pominulé roky sa odohráva na Tyršovom nábreží (Tyršák). Ročník 2024 sľubuje veľkú zábavu a oslavy konca akademického roka. Jednou z najväčších atrakcií Majálesu v Bratislave je tradične hudobný program.
Piatok: Xing, The Curly Simon, Berlin Manson, A.M.O., Medial Banana.
Sobota: Faye, Puding pani Elvisovej, Le Payaco, Jana Kirscher, Hex.
Okrem hudby sa môžeme tešiť aj na street food zónu, rôzne programy pre deti, výstavu nevídaných diplomov a debaty na tému „Čo si obliekame?“ a „Čo jeme?“

Vstup je voľný (čo v preklade znamená zadarmoooooo).

Majáles 2024 Brno (11. Máj)

V Brne je Majáles jednodňová udalosť, čo mu však neuberá na kvalite. Práve naopak! Na Brněnskom Výstavišti o 12:00 začne pre mnohých nezabudnuteľný deň. Ak sa nenachádzate v Brne a nemáte auto, nezúfajte. Vlakom z Bratislavy sa tam za hodinu a pol dostanete ako nič. Odchod vlaku z hlavnej stanice v sobotu je o 9:58 a o 11:36 už budete na hlavnom nádraží v Brne. Odtiaľ je to k miestu činu necelé 2 kilometre peši.
Majáles v Brne je jednou z najvýznamnejších udalostí pre študentov a mladých ľudí v meste. Vystúpia na ňom:
Mirai, Calin & Viktor Sheen, Yzomandias & Nik Tendo, Mikolas Josef, Ben Cristovao, Ewa Farna, Chinaski, Jaroslav Uhlíř, Grey256, Stein27, Dorian, P T K, Refew, SIMA, Gleb, Sofian Medjmedj, Vypsaná fiXa, Wohnout, Horkýže Slíže, John Wolfhooker, Cocotte Minute, Gaia Mesiah, Kontrafakt, Separ & DMS, KOJO.

Vstupné pre študentov je 799 Kč (31,61 €), klasický vstup stojí 899 Kč (35,57 €).
V ponuke je aj možnosť dokúpenia si lístka na afterparty mezi 23:00 – 04:00 za cenu 250 Kč (9,89 €). Po afterparty môžete ísť rovno na vlak o 3:08 a o 6:02 už budete v Bratislave. Ak si neveríte, že vydržíte hore do rána, môžete si zabezpečiť ubytovanie.

Majáles 2024 Nitra (3. -4. Máj)

V Nitre v areáli Agrokomplex, sa uskutoční v poradí druhý ročník Majálesu Nitra.
Piatok: Dominika Mirgová, SIMA, Kali, Ego a Majk Spirit.
Sobota: Heľenine oči, Polemic, Sčamba, Kollárovci, Gladiátor a Desmod.

Pokiaľ stihnete predpredaj do 3.5.202 zaplatíte za 2-dňovú vstupenku 45€, na mieste 50€. Ak máte štatút študenta, do 3.5.2024 je to 33€, na mieste 35€.

Tak čo? Kde sa vidíme? 🧐

Vanda 😊