Letné festivaly

Ahojte kamaráti!

Začalo nám krásne letné obdobie s pekným slnečným počasím, ktoré treba využiť. Tak ako každé leto sa koná veľa festivalov. Môžeš si naplno užiť čas kamarátmi pri dobrej hudbe, kde smäd hasíš pivom. Stačí kúpiť stan v Decathlone, zbaliť si pršiplášť (nikdy nevieš, či nebude pršať) a ísť si užiť víkend plný hudby. Jeden deň sa zabavíš, ráno sa zobudíš a znova budeš tam kde večer. Počas dňa sa stihneš veľa krát opiť a vytriezvieť. Môže sa stať, že nie vždy trafíš do svojho stanu na prvý krát.
Keď sa ráno zobudíš rozbitý v stane a a jediné, čo by si Ti pomohlo prebrať sa je dobrá káva. Len ráno je menší rad v stánku na pivo ako na kávu, tak musíš kávu nahradiť pivom 😀

No čo stále nemáš chuť aspoň na jeden festival vybehnúť s kamošmi? Tu je krátky zoznam festivalov, ktorých sa môžete zúčastniť na Slovensku.

via GIPHY

1. TOPFEST
Dátum: 28. – 29.6.2019
Cena lístku: 45 eur
Koncerty: SLASH, Deez Nutz, Horkýže Slíže, Desmod, Smola a Hrušky a mnoho ďalších 🙂
Ak máte radi rockovú hudbu, tak Topfest je pre ten správny výber. Festival bude na Zelenej Vode, čo je kúsok od Piešťan a Nového Mesta nad Váhom.

via GIPHY

2. Hip Hop žije
Dátum: 28. – 30.6.2019
Cena: 46,20 eur
Koncerty: Ja Rule, Kontrafakt, Kali, Majk Spirit a mnoho ďalších 
Naopak ak máte radšej hip hopovú hudbu, tak festival Hip Hop žije v Bratislave na Zlatých Pieskoch je tá pravá voľba. Môžete rapovať celé dni.

via GIPHY

3. POHODA
Dátum: 11. – 13.7.2019
Cena lístku: 99 eur
Koncerty: The Roots, Liam Gallagher, Lykke Li a mnoho ďalších 
Pohoda je festivalom alternatívnej hudby. Predovšetkým je to najväčší festival na Slovensku. Môžete sa na ňom stretnúť s pohľadom na mnohé kultúry, literatúru. Festival je na letisku v Trenčíne.

via GIPHY

4. Grape
Dátum: 9. – 10.8.2019
Cena lístku: 69 eur
Koncerty: Rudimental, Tove Lo, CHVRCHES, The Kooks a mnoho ďalších 
Grape je hudobný festival, ktorý sa koná v Piešťanoch na festivale. Každý rok sa snaží zaujať známymi zahraničnými headlinermi. Tento festival je známy tým, že každý rok na ňom prší, ale to vôbec nebráni dobrej zábave. Grape je každy rok je ladený v nejakom štýle, čo znamená dekorácie na festivale sú v tom štýle, atrakcie a dress code.

via GIPHY

5. Uprising
Dátum: 23. – 24.8.2019
Cena lístku: 55 eur
Koncerty: Pani Lauryn Hill, Chase & Status, Jo Mersa Marley a mnoho ďalších 
Ak ste fanúšikom reggae, tak treba navštíviť festival Uprising, ktorý sa koná na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Zabavíte sa v rytme tento hudby, trošku sa zrelaxujete.

via GIPHY

Toto nie sú zďaleka všetky festivaly, ktoré sa konajú na Slovensku. Je mnoho ďalších menších na ktorých sa viete tiež poriadne zabaviť. Ale ak chcete navštíviť festival mimo Slovenska, tak nemusíte ísť ani ďaleko a v susednom Maďarsku je Balaton Sound alebo Sziget Fest na ktorým vystúpia známi speváci, speváčky, kapely.

Tak šup šup kúpiť nejaké lístky na festival a užiť si poriadne leto ako sa patrí. Ak si chcete zarobiť na lístky tak u nás v P.J. Servise Vám veľmi radi ponúkneme brigádu 🙂 Stačí sa len zastaviť v našej kancelárií alebo nám zavolať.

via GIPHY

Prajem všetkým pekné leto a veľa vtipných zážitkov 🙂

Nika Poláková