Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Klíma Ťa potrebuje

Ahojte! Vítam Vás pri ďalšom blogu. V posledných mesiacoch nepočúvame nič iné iba korona, covid, pandémia… Všetkým nám už z toho riadne hrabe. Nikdy však nie je dosť a prečo si o tom nedať aj blog? SRANDUJEM. Dnešný blog nebude ani z ďaleka o korone. Bude však o rovnako dôležitej téme, ktorá v našej spoločnosti rezonuje už dlho a napriek tomu jej stále nevenujeme dostatočnú pozornosť.

via GIPHY

Čo môže byť rovnako dôležité ako korona? Verím, že väčšina z Vás si vie na túto otázku odpovedať, ale aby som si bola 100% istá, odpoviem na ňu aj ja. Sú to klimatické zmeny. Je to problém, ktorý nás trápi už dlho a ak nič nespravíme, bude nás ešte dlho trápiť. Ale čo s tým? Stačí, aby sme začali od seba? Určite áno! Môžeme kupovať bezobalové produkty, separovať a kupovať len to dôležité. Dnes už je takmer v každom meste bezobalový obchod. Nakupovať tam má dokonca viaceré výhody. Napríklad, podporíte lokálny maloobchod a ešte aj šetríte životné prostredie. Aby sme však nekrivdili veľkým obchodným reťazcom, aj tí postupne zahŕňajú do svojho predaja bezobalové produkty. Ale to čo naozaj pomôže, je neostať ticho. Lebo zaujímať sa budú až vtedy, keď nás bude počuť.

via GIPHY

Určite ste zachytili petíciu #klimaťapotrebuje. Od septembra ju podpísalo už vyše 100 000 ľudí. Stále je to však len zlomok obyvateľov Slovenska. Čo vlastne podpisujem? V skratke ide o to, aby vláda upravila legislatívu tak, aby Slovensko do 2040 dosiahlo uhlíkovú neutralitu. Všetko si však viete pekne naštudovať na oficiálnej stránke klimaťapotrebuje.sk. Je dôležité, aby bola petícia predložená do tohto štvrtka. Vtedy sa ňou bude vláda zaoberať ešte tento rok. Počet podpisov je síce splnený, to však neznamená, že ju ešte nemôžete podpísať. Pretože čím viac nás bude, tým väčšia šanca na úspech!

via GIPHY

Viem, že v aktuálnej situácii nie je jednoduché venovať pozornosť niečomu inému ako je korona. Svet sa však kvôli nej nezastavil a pokračuje ďalej. Preto ani my by sme sa nemali zastaviť. Podpísanie tejto petície ti zaberie pár sekúnd a následne si môžeš povedať, že aj ty si prispel k tejto zmene.

Dominika