Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

KEĎ JE JAR UŽ ZA ROHOM

Február nám vystriedal marec, biele hovná nahradili prvé jarné slnečné lúče, zvieratá a zárobkovo činné osoby sa konečne prebrali zo zimného spánku a naše staré mamy už pomaly začali piecť koláče na Veľkú noc. Čo ale toto obdobie, okrem iného, prináša, si povieme v dnešnom blogu s miernou dávkou sarkazmu a irónie.

via GIPHY

1.NIE JE TEPLO AKO TEPLO

Po mínusových teplotách nám konečne teplomery ukazujú 10+ stupňov a tak nejak nás to všetkých láka vymeniť zimné bundy za jarné koženky a čižmy za tenisky. Aj preto, lebo začala prvá vlna jarných výpredajov a ty sa už nevieš dočkať, ako si tie nové niky obuješ na nohy. Každopádne, prechod zimy na jar je zradným obdobím, pretože práve teraz sa vzduchom najviac šíria aj vírusy a baktérie, a ak aj si sa zrovna nenechal opantať prvými jarnými lúčmi, v MHD stretneš dosť smrkajúcich a kýchajúcich ľudí, preto si preventívne zaobstaraj céčko a antibakteriálny gél, aby si nádchový mor nešíril ďalej.

via GIPHY

2.PRÍRODA SA PREBÚDZA

Áno, a tým nemyslím len ranné štebotanie vtáčikov za oknom alebo škriekajúce mačky pod balkónom ( a buďme k sebe celkom úprimní, nehovor mi, že v tebe nejaký vrabec na balkóne o pol siedmej ráno vyvoláva eufóriu ). Na jar vládne prírode pud rozmnožovania a tak nie je vôbec neobvyklé, že škriekanie pod oknami nebude mačacie, hlavne také utorky alebo stredy, kedy to na intrákoch najviac žije je to nanajvýš diskutabilné. A každoročným jarným fenoménom sú aj úchyláci zakrádajúci sa popod dievčenské okná, tak si pre istotu podprsenku nesuš na balkóne.

via GIPHY

3. ZELENÁ JE TRÁVA

Zelená je vraj ukľudňujúca farba. Spopod hnedých hrúd ešte zamrznutej zeme sa predierajú prvé steblá trávy, na stromoch začínajú rašiť prvé púčiky listov a alergici sa množia v čakárňach, aby si dali predpísať antihistaminiká. Nie, nie pre každého jar je tým najkrajším ročným obdobím.

via GIPHY

4. ĎAŇOVÉ PRIZNANIA

Ak nie si prezident alebo daňový podvodník, v ktorého bytovom komplexe býva aj samotný, už len expremiér, táto zákonná povinnosť sa ťa teda týka. Môžeš ho vyplniť buď vlastnoručne alebo elektronicky, ale keďže elektronické podanie takto vyplneného formulára u nás zatiaľ pokuľháva, resp. nevzťahuje sa na všetky daňové subjekty ( ale je možné, že sa na nás úradníci z daňového každý rok tak tešia, že s nami len nechcú stratiť osobný kontakt ), daňové priznanie môžeš podať osobne alebo poštou, na ktoromkoľvek daňovom úrade alebo na kontaktnom mieste daňového úradu do 31.3. príslušného kalendárneho roka nasledujúceho po roku, za ktorý podávaš daňové priznanie. Dobrá rada na záver znie, aby si si to podľa možnosti nenechával na poslednú chvíľu, kvôli dlhým radom, boľavým kĺbom, ale aj preto, lebo všetci poznáme kvalitu služieb slovenskej pošty.

via GIPHY

5. CHOĎ VOLIŤ

Tento rok sa žiaľbohu, a chvalabohu, že žiaľbohu ( proti gustu žiaden dišputát ), konajú aj prezidentské voľby. Aby sme dodržali volebné moratórium ( ale aj preto, lebo by mi tu ušlo viac sarkazmu, ako by bolo treba a rada by som zostala apolitická ), nebudem jednotlivých kandidátov komentovať. Snáď len dodám, že to je tvoje základné právo a určite by si ho mal 16. marca využiť. Teda, ak máš záujem niečo v tejto krajine, možno aspoň sčasti, zmeniť. Voľ s rozumom!

via GIPHY

Monika Macaláková