Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Je teambuilding dôležitý?

Ahojte!

Vítam Vás pri dnešnom blogu, ktorého témou bude obľúbená akcia nielen v našej firme – teambuilding. Povieme si čo to vlastne je, prečo je dôležité ho mať, ako ho väčšinou trávime my a tiež si pripomenieme výročie založenia našej spoločnosti. Uhádnete, ktoré narodeniny v poradí tento rok oslávila? Čítajte ďalej.

Najprv si vysvetlíme, čo je to teambuilding. Už z názvu vidíme, že sa skladá z dvoch anglických slov, ktoré môžeme preložiť ako ,,tím“ a ,,budovanie“. Ide v podstate o upevňovanie medziľudských vzťahov v rámci firmy mimo pracovného času. Pokiaľ ste sa s teambuildingom nestretli, môžete si ho predstaviť ako nejakú akciu alebo aktivity, počas ktorých sa kolegovia spoznávajú ako kamaráti, nielen ako spolupracovníci. Väčšinou sa jedná o nejakú športovú aktivitu v rámci jedného dňa alebo popoludnia, inokedy môže ísť o celý víkend.

Prečo je dôležité ho vo firme uskutočňovať? Podľa štatistík strávime v práci približne 1/3 svojho života. Predstavte si o koľko je jednoduchšie pracovať vo firme, kde svojich kolegov nepoznáte len ako ,,stroje“, ale viete, že sú to ľudia s podobnými problémami, radosťami a možno aj názormi ako máte vy. Počas pracovného času nie je vždy čas ani priestor na to, aby ste sa spoznali dostatočne a preto tu máme teambuilding. Tam môžete vypnúť, zabudnúť na formálnosť a uvoľniť sa. A verte mi, určite zistíte, že tí Vaši kolegovia v skutočnosti nie sú až takí zlí. 😊

Pokiaľ ide o teambuildingy v našej firme, mávame ich pomerne často – každý štvrťrok. Na týchto akciách, ktoré trvajú vždy celý víkend väčšinou spoločne trávime čas od piatka do nedele na nejakom zaujímavom mieste. Sú to väčšinou chaty, kde máme priestor sa porozprávať, lepšie spoznať a tiež dobre najesť. Súčasťou vždy býva aj nejaká zaujímavá aktivita – v zime to bývalo lyžovanie, minulú jeseň sme navštívili Escape room a niekedy máme k dispozícii aj wellness, kde si všetci dobre oddýchneme. Osobne som od svojho nástupu absolvovala každý jeden TB a neviem si ich vynachváliť. Vždy som sa cítila príjemne, zabavila som sa a aj týmto spôsobom by som chcela poďakovať nášmu vedeniu za to, že sa úprimne zaujíma o to, aké máme medzi sebou vzťahy a organizuje pre nás tieto akcie.

To ma privádza k záveru blogu, kde spomeniem náš posledný, minulotýždňový TB, ktorý sme strávili v Nízkych Tatrách na chate s wellness, masážami, super jedlom a ešte lepšou zábavou. Zúčastnili sa ho takmer všetci kolegovia spolu s vedením, kde sme spolu oslávili 19. výročie založenia P.J. Servisu. Tiež sme si pre našich šéfov pripravili tortu, ktorá nám všetkým chutila a pripili sme si na ďalšie úspešné fungovanie firmy, ktorej ste aj vy súčasťou.