JE MI TEPLO ( a.k.a. taký solídny hejt na leto )

Čauce mrauce, tak už sa varíte vo vlastnej šťave? Prišlo nám leto, vonku je už celkom bujná džungľa, v lekárňach sa po každom kosení trávy míňajú antihistaminiká, svetlo je snáď už od štvrtej a teploty síce ešte oproti ostatným rokom neprekročili pomyslenú hranicu vriaceho pekla ( rozumej ešte sa netopí asfalt ), ale držia sa aj tak v neprijateľnom rozmedzí 30 – 35 stupňov. A mne teda nezostáva nič iné, len vybrať tie najhoršie z najlepších dôvodov, prečo vlastne vôbec nemáme radi leto.

via GIPHY

1. NEFUNGUJÚCA KLIMATIZÁCIA

Povedzme si úprimne, pre intrákovú generáciu je slovo klimatizácia nepredstaviteľný a nedosiahnuteľný pojem ( snáď sa v budúcnom storočí dožijú študenti okrem postelí bez ploštíc aj klimatizovaných izieb ). Do dnes s trpkosťou spomínam na tie letá strávené na intráku, keď som tak veľmi chcela prokrastinovať a dopriať si krásnych osem hodín spánku, ale miesto toho som sa poctivo učila, lebo mi to prišlo efektívnejšie, ako sa prehadzovať z boka na bok…Oveľa horšie ale je, keď klíma nefunguje napríklad v takej MHD. Až v takej preplnenej a fajne prepotenej MHD-čke si človek naplno uvedomí pravý význam deodorantov a antiperspirantov.

via GIPHY

2. SPÁLENINY, POPÁLENINY, ÚPALY A INÉ NEPRÍJEMNOSTI

,, Nie, ja krém nepotrebujem.“ je typická veta každého bordového človeka prechádzajúceho okolo na ulici. Natrieť sa aspoň 20-tkou každú polhodinu ( keď sa natrieš faktorom pod 20, ako keby si sa ani nenatrel a je úplne jedno či si na Francúzskej riviére alebo stokuješ na Zlatých ) je základ každého úspešného nespálenia. Alebo vlastne ešte môžeš plakať, pri každom obliekaní, vyzliekaní a nechávať za sebou kusy spálenej, zošúpanej kože ako bazilisk v Tajomnej komnate, kdekoľvek prídeš. A celkom nie úplne odveci je nosiť si aj pokrývku hlavy. Len pre prípad, že si nechceš priškvariť mozog a dostať úpal. Klobúk, šiltovka, šatka…určite nájdeš niečo, v čom nebudeš vyzerať ako úplny debil.

via GIPHY

3. AKCIE – NEAKCIE

Keď už máš prírodnú saunu kamkoľvek sa pohneš, nevyspal si sa poriadne už týždeň a začínaš uvažovať, že tvojou jedinou spásou je kúpa ventilátora, asi ťa veľmi nepoteším. Aj v obchodoch si veľmi dobre uvedomujú, že taký ventilátor je must have každého leta, a preto ešte v máji nenápadne zdvihnú ceny, aby v letných mesiacoch mohli vymyslieť nejakú skvelú akciu na beztak predražený produkt. Ani vianočný stromček určite nekupuješ 24. decembra, skús si budúci rok nastaviť pripomienku už v polovici apríla, aby si vedel, kedy je ten správny čas kúpiť ventilátor. Zapamätaj si, čím výhodnejšie kúpiš ventilátor, tým viac môžeš prepiť v lete na akciách.

via GIPHY

4. ŽIVOT CHROBÁKA

Čo dodať, ak máš repelent a sieťku na okne, toto leto si už vlastne vyhral a v prípade, ak nie, som si istá, že si spolunažívanie s týmito bezstavovcami patrične užívaš alebo si vlastne iba masochista a nevadí ti, keď na tebe parazitujú samičky najotravnejšieho hmyzu na svete. Okrem repelentu vraj pomáha aj alkohol, ale byť opitý 24/7 je finančne náročnejšie pre tvoju peňaženku a ťažko stráviteľné aj pre tvoju pečeň, preto si zbehni po ten repelent do lekárne, aby tvoje telo nevyzeralo ako mandľový magnum a nemusel si si každý večer počítať ďalšie nové a nové štípance. Ver mi, miesto na štípanec sa vždy nájde.

via GIPHY

5. KÚPKANYE

V rámci našej úprimnej chvíľky sa všetci priznáme, že s formou do plaviek sme chceli začať už vo februári ( lebo v januári sme ešte spracovávali fakt, že sme si opäť raz dali úplne rovnaké novoročné predsavzatia ako minulý rok ), vzdali sme to ešte začiatkom apríla a teraz, keď je už koniec júna, nás už vlastne vôbec netrápi, že jediná forma, ktorú máme, je vlastne iba forma na pečenie a bez veškerej hanby sa promenádujeme medzi ľuďmi na preplnených kúpaliskách. A tak to má byť. Až uprostred preplneného kúpaliska človek príde na to, akú krásnu postavu v porovnaní s ostatnými vlastne má.

via GIPHY

A týmto sa s vami lúčim, milí milovníci leta a dúfam, že si ho všetci užijete naplno! 🙂

Monika Macaláková