Intrákovská kuchárka

Ak si prišiel na internát a myslíš si, že si stále v MAMAHOTELY si na veľkom omyle. Nekonečná zábava a partys každý večer a hlavne žiadna rodičovská kontrola sú super, ale na druhej strane je to dvojsečná zbraň.

via GIPHY

Prídeš po náročnom dni na intrák a tvoj žalúdok vydáva žalostný spev(?) zisťuješ, že obsah tvojej peňaženky je vzduchoprázdny takže obed alebo večera vo Venze či Eate je momentálne luxus(? ) Tvoje zásoby wifoniek sú fuč(?) Koláč z víkendu od mamy Ti zjedol spolubývajúci (?) Alebo sa nachádzaš v S.O.S. situácií kedy si na internáte, kde nemáš ani jedáleň k dispozícií? Donáška pizze, ktorú si každý deň objednávaš Ti odrazu nedvíha telefón? Poprípade si chceš so spolubývajúcim spraviť pekné nedeľné raňajky, obed či večeru? Ak si sa našiel aspoň v jednom z týchto bodov čítaš správne!

via GIPHY

Rada by som všetkým čitateľom tohto blogu napísala zopár… Hmmm ako to nazvať(?) „tipov, trikov, how to make, receptov“ – Ako vykúzliť aj z mála niečo pod zub. Schopnosť navariť si aspoň základné jedlá sa stávajú obrovskou výhodou nakoľko život na internáte Ti prináša množstvo krát prekvapenia, kedy musíš istým spôsobom nazvyme to „improvizovať“. Aký spotrebič má niekoľko využití ako len – rýchlovarná kanvica !?!

Pre intrákovský život je viac menej nevyhnutný spotrebič. Vieš v nej uvariť párky, wifonky, cestoviny, víno, čaj alebo aj kávu. Poďme sa ale pozrieť priamo na recepty, ktoré Ti odporúča naša Junglee redakcia 🙂

via GIPHY

Recept číslo 1: Párky v kanvici
Na tento recept budeme potrebovať:
– Párky, rýchlo-varná kanvica
– Kečup/horčica, pečivo

POSTUP: Nalejeme vodu do rýchlovarnej kanvice do maxima, vložíme do nej párky a dáme ju zovrieť. Postup opakujeme dovtedy, kým párky dostatočne nezmäknú. Servírujeme s kečupom, horčicou alebo poprípade s inými komponentmi čo nájdeme v dobrom stave v chladničke.

via GIPHY

Recept číslo 2: Cestoviny s prekvapením
Na tento recept budeme potrebovať:
– Cestoviny
– Čokoľvek podľa chuti – tuniak, kečup, syr, čokoľvek čo ti poskytne spoločná chladnička (myslím, že na výber bude toho …)
– Hrniec, alebo rýchlovarná kanvica
– Soľ, olej

POSTUP: Do osolenej zovretej vriacej vody pridáme dostatočnú gramáž špagiet a varíme až dokým nezmäknú. V prípade, že kuchynka nedisponuje s funkčnými dvojplatničkami poprípade, žiadnu kuchynku nemáme improvizujeme s rýchlovarnou kanvicou ako v recepte č. 1. Avšak nezabúdaj na pravidlo, že nie všetko čo sa v kuchynke nachádza je plne funkčné. A práve preto je najdôležitejšie skontrolovať, či sa dá varič vôbec zapnúť a či vôbec tvoja dvojplatnička ohrieva jedlo. Ak nám ostali párky z predošlého receptu môžeme ich použiť aj v tomto. Podávame s párkami poprípade kečupom, syrom, tuniakom, alebo s čímkoľvek čo nájdeme po ruke.

via GIPHY

Recept číslo 3: Rožky so zlatistou cibuľkou
Na tento recept budeme potrebovať
– 2 alebo 3 rožky
– 1 veľká cibuľa
– Olej

POSTUP: Cibuľu nakrájame na jemné plátky a opražíme ju do zlatista na oleji. V prípade, že nemáte olej postačí aj olej z tuniaka čo ste večerali minulý týždeň. Následne pridáme všetko korenie čo na internáte nájdeme vrátane byliniek a rasce. Po 3-5 minutách podávame cibuľku s nakrájanými rožkami.

via GIPHY

Recept číslo 4: Sladké pokušenie

Tento recept vznikol na základe objaveného medu (ešte z času keď som bola chorá) na izbe a s čím iným ako len s cestovinami, ktoré máme vždy po ruke.

Na tento recept budeme potrebovať:
– Med
– Cestoviny

POSTUP: Uvaríme cestoviny, a podávame ich s medom.

via GIPHY

Recept číslo 5: Paštéka s chlebom
Na tento recept budeme potrebovať
– Paštéku
– Chlieb

POSTUP: Paštéku dáme na rozohriatu panvicu a jemne ju opečieme. Nožom zoškriabeme časti opečenej paštéky, ktoré nestihli prihorieť, preto odporúčam dať väčšie množstvo paštéky. Podávame s čímkoľvek, čo nám spoločná chladnička poskytne.

via GIPHY

Na záver by som Vám rada napísala zopár užitočných bodov na čo nezabudnúť:

1. Nie všetko čo vyzerá funkčne je funkčné
2. Pokiaľ má potravina viac využitia neváhaj a využi
3. Vedel si, že z 1 vrecúška čaju vieš spraviť omnoho viac ako len 1 čaj?
4. Trochu penicilínu na chlebe ti nikdy neuškodí
5. Ešte pred začiatkom semestra si zaobstaraj titanový zámok na chladničku
6. Žehlička neslúži len na žehlenie ale i na tepelné spracovanie

via GIPHY

7. Čo nemáš to si požičaj (jedálne disponujú so všetkým)

via GIPHY

Pokiaľ by si chcel jesť ako KRÁĽ a netváriť sa, že ješ suchár a pritom ješ dvojtýždňový chlieb, tak neváhaj nás kontaktovať a určite pre TEBA nájdeme tú pravý dream job po ktorom si aspoň do chladničky nakúpiš.

via GIPHY

Patrícia Horváthová