Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Horúčavy

Ahojte priatelia,

 

Už niekoľko týždňov nás trápia obrovské horúčavy, kvôli klimatickým zmenám bojujeme s ohromným teplom a už sa to jednoducho nedá vydržať. Či už žijete v paneláku alebo v dome, horúce dni sú pre každého náročné.

Práve kvôli tomu sme dali pre Vás dohromady pár užitočných tipov, vďaka ktorým prežijete horúčavy. Poradíme vám, čo vám pomôže ochladiť sa. a ak chcete vedieť, ako znížiť teplotu v byte aj bez klimatizácie úplne jednoduchými trikmi, tak čítajte pozorne! 😊

 

via GIPHY

 

  1. Nevpustite dnu horúce slnečné lúče

Zatiahnuté žalúzie vtedy, keď do vašich izieb nakukne horúce slnko, sú jedným z najlepších spôsobov, ako znížiť teplotu v interiéri. Aj keď je určite príjemné mať slnečno aj vo vnútri, pri horúcich teplotách ovzdušia to prinesie viac škody ako úžitku.

via GIPHY

 

  1. Ochlaďte si vzduch miskou ľadu

Naplňte misku ľadom a umiestnite ju pred veľký ventilátor. Ventilátor tak bude ochladený vzduch s ľadom posielať priamo k vám. Jednoduché a veľmi účinné.

 

 

  1. Investujte do zatemňovacích závesov

Závesy nemusia byť len dekoratívne, ale aj praktické. Vyberte si špeciálne vyrobené závesy, ktoré blokujú slnečné svetlo a prirodzene izolujú miestnosti.

 

  1. Máte stropný ventilátor?

Ak máte stropný ventilátor, ktorého smer otáčania sa dá nastaviť, nastavte ho tak, aby sa otáčal proti smeru hodinových ručičiek. Možno neviete o tom, že pri zmene ročných období je zmena smeru, ktorým sa točí, dôležitá. Ak v lete nastavíte vyššiu rýchlosť a otáčanie proti smeru hodinových ručičiek, prúdenie vzduchu ventilátora vytvorí efekt vetra a chladu, vďaka ktorému sa budete cítiť príjemnejšie.

 

via GIPHY

 

  1. Nevyužívané miestnosti uzatvorte

Vyhriate miestnosti, ktoré nepoužívate uzatvorte, zabránite tak prenikaniu chladného vzduchu do týchto častí a vrátite ho tam, kde je potrebné ochladenie.

 

via GIPHY

 

+ Môj typ pre vás:  Nepripravujete si teplý obed doma

Doprajte si studené jedlá. Osviežujúce studené polievky a ovocné šaláty priamo z chladničky sú omnoho lepším riešením v horúčavách ako postávanie pri horúcom sporáku, či pečenie v rúre.

 

Horúčavy sú po fyzickej stránke pre telo náročné, ale aj bez klimatizácie sa dajú prežiť s úsmevom. Dúfam, že som Vám aspoň trošku pomohla, a ak máte možnosť, doprajte telu osvieženie v bazéne alebo na kúpaliskách.

Dávajte si pozor priatelia a nezabudnite na najdôležitejšiu vec: Pitný režim!

 

Cyntii 😊