Festivaly na Slovensku 2024

Leto plné hudby a zábavy: Grape, LoveStream a Pohoda čakajú!

Leto sa blíži a s ním aj sezóna festivalov! Na Slovensku máme hneď niekoľko skvelých akcií, ktoré by si žiaden milovník hudby a zábavy nemal nechať ujsť. V tomto blogu sa bližšie pozrieme na tri najznámejšie festivaly: Grape, LoveStream a Pohoda.

Grape Festival 9-10.8-2024 :

Grape Festival sa koná v na letisku v Trenčíne a je známy svojou pestrou ponukou interpretov. Na pódiu vystúpia hviezdy svetového formátu, ako aj domáci interpreti rôznych žánrov. Okrem hudby si na Grape môžete užiť aj divadelné predstavenia, workshopy, street art a mnoho ďalších aktivít. Festival má skvelú atmosféru a je ideálnym miestom na stretnutie s priateľmi a zažitie nezabudnuteľných momentov.

Line up: https://grapefestival.sk/line-up

LoveStream Festival 16-18.8.2024 :

LoveStream Festival sa koná v Bratislave konkrétne na Starom letisku vo Vajnoroch  Na festivale vystúpi viac ako 30 svetových hviezd ako napríklad 50 CENT, Rita Ora či DJ TIËSTO a producenti z celého sveta, ktorí roztancujú každého milovníka  hudby. Okrem hudby si na LoveStreame môžete užiť aj mnohé, chillout zóny, rôzne aktivity a v nesposlednom rad veľké množstvo kvalitného jedla vo Food truckoch. Festival má jedinečnú atmosféru a je ideálnym miestom na oddych a načerpanie energie.

Line up: https://lovestream.sk/lineup.php

Pohoda Festival 11-13.7.2024 :

Pohoda Festival sa koná v Trenčíne a je najväčším a najstarším festivalom na Slovensku. Ponúka širokú škálu hudobných žánrov, od rocku a popu cez elektroniku a hip-hop až po world music a jazz. Na Pohode si každý nájde to svoje a okrem hudby si môžete užiť aj divadelné predstavenia, diskusie, workshopy a mnoho ďalších aktivít. Festival má priateľskú atmosféru a je ideálnym miestom na spoznanie nových ľudí a zažitie nezabudnuteľného víkendu.

Line up: https://www.pohodafestival.sk/sk/artists

Ktorý festival je pre teba ten pravý?

To záleží na tvojich preferenciách. Ak máš rád pestrú ponuku hudby a chceš si užiť skvelú atmosféru, Grape Festival je pre teba ideálna voľba. Ak si milovníkom elektronickej hudby LoveStream Festival ťa určite sklame. A ak hľadáš festival s bohatou ponukou aktivít a priateľskou atmosférou, Pohoda Festival je pre teba to pravé.

Nezáleží na tom, ktorý festival si vyberieš, jedno je isté: leto plné hudby a zábavy ťa čaká!

Tipy pre študentov:

  • Mnoho festivalov ponúka zľavy pre študentov. Nezabudni si skontrolovať webovú stránku festivalu, ktorý ťa zaujal, a zistiť, či ponúkajú zľavy pre študentov.
  • Na festivaly sa dá cestovať autobusom, vlakom alebo autom. Ak sa chystáte cestovať autom, nezabudnite si včas zarezervovať parkovanie.
  • Nezabudnite si zbaliť pohodlnú obuv, opaľovací krém a dostatok vody.
  • Na festivaloch je veľa stánkov s jedlom a pitím, ale ceny môžu byť pomerne vysoké. Môžete si so sebou vziať vlastné jedlo a pitie, ak chcete ušetriť peniaze.
  • Najdôležitejšie je zabaviť sa a užiť si skvelú hudbu a atmosféru!

Prajeme vám nezabudnuteľné leto plné hudby a zábavy!

 

Daniel 🤗