Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Erasmus vol. II

Ahoj! Opäť Ťa vítam pri mojom blogu. Ako som už v prvom blogu o Erasme naznačil, dnes sa dočítaš viac o mojich tripoch a párty zážitkoch z Erasmu.

Tak sa teda spoločne vrhnime na to!

via GIPHY

Všeobecné párty pravidlá

Každá správna párty musí začať tzv. botellón-om. „Botellón“ /botejón/, voľne preložené ako veľká fľaša, je obdoba nášho „voľného bytu“.

Začína približne o 23:00 čo je o čosi neskôr ako u nás. Aby bol botellón botellónom, nesmie na ňom chýbať plný byt ľudí z rôznych kútov sveta, hlasná hudba, alkohol, bear pong a nahnevaní susedia. Po ukončení botellónu (v lepšom prípade usporiadateľom, v horšom prípade políciou) vedú spoločné cesty do klubu.

Do klubu sa chodí pomerne neskoro a to až okolo druhej hodiny ráno. Príchod domov je už samozrejme individuálny. 🙂

via GIPHY

Cestovanie

Cestovanie je neoddeliteľnou súčasťou Erasmu. Odporúčam, cestuj a spoznávaj krajinu či kultúru koľko len môžeš a koľko Tvoj účet zvládne. Zaručujem Ti, že toho nebudeš ľutovať.

via GIPHY

Almería

Almería, mesto ktoré sa stalo mojím domov na pól roka. Najväčším trhákom Almeríe je určite Alcazaba. Tento opevnený komplex v sebe okrem krásneho výhľadu na mesto a more skrýva krásne záhrady a miestnosti, ktoré určite stoja za preskúmanie. Natáčali sa tu filmy ako napríklad Conan the Barbarian, Indiana Jones či seriál Queen of Swords.

Za zmienku taktiež stoja miestne pláže (napr. Playa de Zapillo), katedrála, či podzemné úkryty pre občanov počas Španielskej občianskej vojny.

Futbaloví fanúšikovia si prídu na svoje na zápasoch miestneho druholigového tímu UD Almería. Ak naopak hľadáš kľud, piesočnaté pláže a krásne more, určite navštív neďaleký národný park Cabo de Gata.

Granada

Prvý výlet smeroval do Granady. Spomínam si nato, ako by to bolo včera.

Bolo asi deväť hodín večer a kamarát mi volal so slovami: „obliekaj sa, ideme na párty do Granady!“ Z počiatku som si myslel, že žartuje a keďže som bol práve vonku, zastavil som sa u neho osobne. Opakoval: „máš 20 minút, nachystaj sa a ideme aj s Bekom (študent a kamarát z Turecka) do Granady. V noci dáme párty a na druhý deň pobeháme mesto.“

Keďže milujem neplánované akcie, šiel som sa domov prezliecť a všetci traja sme sa stretli pri aute. Pred odchodom sme si to ešte namierili do miestnej večierky po nejaký ten „ionťák“ a dlouhááá noc sa mohla začať. Párty bola skvelá. S chalanmi sme sa zabavili a po asi dvojhodinovom spánku v golfíku sme sa vybrali na raňajky a do mesta.

Granada je pekné, historické mesto. Jednoznačne Ti odporúčam navštíviť napríklad jej historické centrum, katedrálu, La Alhambra alebo Alcazaba. Ak Ti počas potúlok Granadov vyhladne, určite vyhľadaj najbližšiu reštauráciu kde za nízke ceny ochutnáš miestne „tapas“ špeciality.

Madrid

Mesiac po Granade sme naplánovali výlet do Madridu. Návšteva Madridu, hlavného mesta Španielska, bola neopísateľná. Ubytovanie cez AirBnb bolo fajn, do centra metrom do bolo cca 15 minút. V Madride sme dokopy strávili 4 dni. S kamarátmi sme navštívili Plaza de Sol, katedrály, kráľovský palác, nádherné parky, štadión Realu Madrid Santiágo Bernabeu a mnoho mnoho iného.

Ak chceš vyskúšať ako vyzerá diskotéka v Madride, určite zavítaj do klubu Teatro Kapital (najlepší klub v Španielsku), kde sa na piatich poschodiach zabavíš na každý jeden štýl hudby. Som si istý že zažiješ neopakovateľnú párty. Nezabudni však na dress code!

Novoročný trip

Na prelome roku sme si zapožičali auto a opäť sme sa vybrali na výlet. Navštívili sme mestá ako Málaga a jej krásne pláže; Ronda, mesto postavené na skale; Sevilla a jej historické námestia či Córdoba, mesto s typickou španielskou atmosférou. Každé z týchto miest je nádherné, svojské. V každom nájdeš kus histórie, krásne katedrály, námestia (napr. Plaza de Espaňa v Seville), koridu, historické i moderné múzeá či hradby. Mojim favoritom z tejto štvorice je jednoznačne Málaga. Mesto, ktoré má všetko. Od histórie, cez moderné prvky až po šport či more s krásnymi plážami. Ak budeš mať možnosť navštíviť jedno z týchto miest, neváhaj ani sekundu!

Ak si sa dočítal až sem, verím, že ak si doteraz o Erasme váhal, tak práve moje dva blogy ťa presvedčili ísť do toho!

Na záver len dodám, že program Erasmus je jedna nezabudnuteľná, neuveriteľná, crazy jazda a skúsenosť. Či Ti ho odporúčam? 10/10!!! Nenachádzam nič negatívne, čo by som mu musel vytknúť. Taktiež Ti je určite jasné, že grant od štátu Ti nepokryje všetky náklady. Preto, ak chceš aj cestovať a nejesť len cestoviny, odporúčam Ti dopredu si odkladať a nasporiť nejaké peniaze. Napríklad tak, ako ja. Celé leto som pracoval v P. J. Servise. Ale ver mi, neľutujem ani jednu hodinu. Všetky tie nezabudnuteľné zážitky, výlety, párty, kamarátstva a priateľstvá stáli jednoznačne za to!

via GIPHY

Andrej Sokol