Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Dušičky v Mlynskej doline

BU BU BU!!! Ahojte jungleeci! Ja som Luky – spracovávam v Junglee vaše dodacie listy a TOTO je môj prvý blog. Snáď sa bude dať čítať, ak nie, vopred sa vám ospravedlňujem za stratené minúty života.

Pred chvíľou sme ešte ležali na pláži a dnes sú tu DUŠIČKY. Aj vy cítite, že ten čas beží až priveľmi rýchlo? Veď za chvíľu sú tu Vianoce. Aspoň podľa reklám v telke.

U nás dušičky, niekde Halloween. V mlynskej doline šialenstvo. Bývam tu pár rokov a veru, toto obdobie je tu šialené. Je tu totiž najväčší cintorín v Bratislave a tiež prebieha v tomto období sťahovanie národov. Všetci študenti idú na sviatok domov. Bezplatné lístky vo vlakoch sú už dva týždne pred sviatkami beznádejne vypredané a skôr zoženieš obličku alebo iný orgán ako lístok do Košíc. Tieto sviatky sú dobré v tom, že všetci my, cezpoľní študenti budeme mať konečne teplú stravu.

via GIPHY

Tí nešťastní, ktorí na Sviatok všetkých svätých musia ostať v Mlynskej doline však zažijú dobrodružstvo. Polovica Bratislavy sa totiž v jeden deň vyberie na cintorín zapáliť sviečky. Nemusím vám hovoriť, aké zápchy sú tu, a že od ZOO až na konečnú idem pravidelne 15 minút. Cez tieto dni uvažujem, že Mlynskú dolinu pre svoje bezpečie nebudem ani opúšťať, a že bratislavskú MHD tento víkend vynechám.

via GIPHY

Toto sú tie dni, kedy sa vekový priemer v Mlynskej doline výrazne zvýši. Kedy tu nie je neporiadok iba po nedopitých zahodených fľašiach od alkoholu ale aj od sviečok, umelých kytíc a všelijakých poľských predmetov.

via GIPHY

Modernejší z nás oslavujú americký Halloween. To je sviatok všetkých – povedzme – nie veľmi pekných dievčat. V túto noc sa môžu všetky doobliekať a domaľovať a nikto na nich nebude pozerať divne. Po tejto noci ráno zažívam mierne mikrošoky – keď idú všetky upírice, zakrvavené mŕtve zdravotné sestry a Draculovia domov z párty. Ale aj to má svoje čaro.

via GIPHY

Pamätajte však, Sviatok všetkých svätých nie je iba o tom, aby ste sa hnali zapáliť sviečku. Je to predovšetkým o tom, aby sme si spomenuli na svojich blízkych, ktorí tu už s nami nie sú. Myslím, že to, že im ju nezapáliš priamo cez sviatok nikoho nenahnevá, naopak poteší, spomínať treba po celý rok.

via GIPHY

Tak zatiaľ ahojte! 🙂

Luky