Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Dojmy študenta, keď príde do BA po 1X

Ak patríš k skupine študentov, ktorí idú študovať od septembra do Bratislavy (nie Blavy, to je vodný tok na západnom Slovensku a Bratislavčania budú hneď vedieť, že si obyčajný cp-čkár) a z nášho hlavného mesta poznáš maximálne Avion a letisko (čo je dosť smutné kámo), tak tento blog je práve pre teba. Čekuj týchto pár dobrých rád, tipov a trikov, aby si po príchode do nášho najväčšieho mesta nebol zaskočený.

1. Choď s davom!

Ak cestuješ prvýkrát do nášho hlavného mesta, ideš sa ubytovať na intrák a máš obavy, že po vystúpení z vlaku alebo autobusu máš vybitý telefón a budeš stratený, nezúfaj. Spolu s tebou vystúpia ďalší ľudia, ktorí tiež idú na emhádečku. Preto nemaj obavy a buď ovca, ktorá ide s davom!

via GIPHY

2. Pozor kade kráčaš!

Vyšiel si z podchodu a zacítil si neidentifikovateľný smrad? Zvykni si! Bežná realita hlavne, čo sa týka Hlavnej stanice. Preto sa dívaj pod nohy kam stúpaš, pretože nie každý mokrý flak je voda a voda predsa nesmrdí ako moč.

via GIPHY

3. Falošníci

Si príliš láskavý a rád ľudom pomáhaš? Myslíš si, že si chodiace dobro? Určite to nie je zlá vlastnosť, ale po príchode do Bratislavy na to zabudni! Už na stanici budú rôzne „indivíduá“ zneužívať tvoje dobro a žiadať aspoň o 10 centov na lístok, pretože sú slepí, hluchí alebo sa im ťažko chodí. Ver mi, že tí čo sú slepí vidia, tí čo sú hluchí počujú a tí čo majú paličku, že sa im ťažko chodí, tak môžu behať. Pozor, všade samá FALOŠ!

via GIPHY

4. BUS chodí každých pár minút!

Aj ty si si našiel v appke číslo busu, ktorým sa dostaneš na intrák? Bratislava nie je nejaké malé mesto, kde ide emhádečka každé 2 hodiny alebo vôbec. Preto ak uvidíš svoj bus, tak neutekaj ako ovca, lebo vedz, že o 5 minút pôjde ďalší a oveľa prázdnejší.

via GIPHY

5. Ešte jeden som povedal!

Ak si neposlúchol moju predošlú radu, tak sa nečuduj, že bus je preplnený a ty spotený. Ľudia majú tendenciu sa potlačiť aj tam, kam si si myslel, že sa to nedá. Preto ak si myslíš, že bus je už plný, tak tomu ver, že vždy sa jedno miesto nájde.

via GIPHY

6. TOP pomocník

Konečne si dorazil na intrák a očakával si hotelovú izbu? V tom prípade prichádza rýchle vytriezvenie a návrat do reality. Áno, tu budeš bývať minimálne najbližší rok. Okná netesnia, skrine a skrinky je najlepšie neotvárať, aby ti dvierka nezostali v ruke, praskliny na stenách a čo je najlepšie tak sprchovacia hlavica nedrží na sprchovacej hadici. Na jednej strane je to kopa srandy… heh, mám wifi-sprchu, avšak sranda končí o pár minút, keď zistíš, že to asi nepôjde. Preto je na mieste otázka: How can I fix it? Odpoveď je lepiaca páska. Je dobré, ak budeš mať aspoň jednu poruke a tvoje problémy sa skončia.

via GIPHY

7. Tvoja peňaženka nie je sexi

Ak si sa po príchode do Bratislavy vyhádzal z peňazí a nechceš žiadať rodičov o ďalšie lóve, tak existuje jednoduché riešenie. Čekni náš portál junglee.sk, poď si zarobiť nejaké tie eurá ešte predtým ako ti začne škola, aby si si mohol užiť napríklad blížiacu sa open semester party, kde ako prvák nemôžeš chýbať. Sprav svoju peňaženku opäť sexi!

via GIPHY

Pavol Šponiar