Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

DESATORO CLICHÉ BRIGÁDNIKA

Či už brigáduješ v OVB alebo si poctivo točíš hodiny u nás v P.J. Servise, určite sa nájdeš aspoň v jednom bode tohto článku. Tak obetuj tých 5 minút zo svojej obedovej prestávky a pozri tu, ako sa (ne)chodí na brigádu.

1. V NOCI SOM DOSTAL HORÚČKY

Náhla choroba je proste overená klasika, ktorá takmer vždy zaberie. V poslednej dobe sa množia takzvaní chorobofili a preto nikto nebude riskovať, že nakazíš všetkých okolo a vyvoláš v práci epidémiu. Takže ak si večer prisahal, že pôjdeš len na ,,jedno veľké pivo“ a ráno sa budíš s lavórom pri posteli, ver, že črevná chrípka alebo zapálené mandle ti určite zaistia aspoň deň voľna. Keď ale potom prídeš do práce s historkou o zázračnom paralene a úžasnom čiernom čaji, ktorý ťa postavil na nohy za deň, nečuduj sa, keď ti venujú pár zvláštnych pohľadov.

via GIPHY

2. ANGLICKÝ JAZYK – C2

V Európe sa namnožili imigranti a preto už dávno nie je raritou, že aj zamestnávatelia požadujú znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka minimálne na základnej úrovni. V životopise sa ti síce úroveň B a C budú krásne vynímať, ale keď sa nevieš ani predstaviť, tvojho šéfa určite nepotešíš a navyše si môžeš vyrobiť nejeden nepríjemný trapas. Ver mi, že po takom zážitku ti jazykový kurz určite nikto nezaplatí a keď si následne budeš posielať životopis do ďalšej spoločnosti, buď sebakritický a tie písmenká si radšej pomeň.

via GIPHY

3. V POSILKE DÁVAM 80 KG

Chceš vykladať kamión alebo robiť závozníka pri rozvoze tovaru? Tak sa jednoducho zmier s tým, že ak vyzeráš ako hajzlový pavúk, asi ťažko prenesieš americkú chladničku alebo kartón s cigaretami. A ak si náhodou posilkový kráľ a po polhodine vynášania kancelárskeho nábytku nevládzeš, mal by si prehodnotiť, či tá storka o 80 – kilovom závaží, ktorú si včera rozprával na pive chalanom, je naozaj pravdivá.

via GIPHY

4. MAMÍÍÍ, ZAVOLÁŠ DO AGENTÚRY PROSÍM?

Áno, maminka ti fúkala bibiku, robila desiate do školy a žehlila oblečenie, ale už dávno nemáš päť rokov a ak si chceš zarábať sám na seba, mal by si byť schopný zdvihnúť telefón a vybaviť si brigádu sám. Maminka nevie naspamäť tvoje číslo občianskeho ani ti nezoženie potvrdenie o návšteve školy. Nauč sa byť samostatný a nezaťažuj rodičov s vecami, ktoré si vieš ľahko a rýchlo vybaviť aj ty sám. Ktovie, možno si nabudúce aj sám operieš.

via GIPHY

5. MÁM BOHATÉ SKÚSENOSTI S PRÁCOU ČAŠNÍKA

V zásade je úplne jedno či sa jedná o čašníka, predavača alebo vodiča, ak si raz niečo nerobil, tak si to nerobil a ver, že to na tvojom pracovnom výkone aj bude vidieť. Klamstvom sa dopracuješ akurát tak k výpovedi a v referenciách od bývalých zamestnávateľov ti pribudne prívlastok ,,epický klamár“. Skús na pohovoroch hovoriť pravdu, predchádzajúce pracovné skúsenosti sú síce dôležité, ale dôraz sa kladie aj na sympatie a celkový dojem a ak nie si úplne stratený prípad, všetko sa dá predsa naučiť.

via GIPHY

6. POKEC MANIACI

Pamätáš sa, ako ste na strednej venovali jednu celú hodinu slovenčiny písaniu životopisu? Učiteľka upozorňovala na to, že ak máš vážny záujem niekde pracovať, má tvoje CV vyzerať čo najserióznejšie a hlavne, že si máš založiť normálnu emailovú adresu. S mailom sexosko69@azet.sk skončí tvoj mail prinajhoršom v spame, ale rovnako ľahko sa môže stať, že ti poďakujú za tvoj ,,záujem“, ale ,,pracovná pozícia je už bohužiaľ obsadená iným uchádzačom“. Neukracuj zbytočne sám seba o šance a venuj 3 minúty registrácii na gmail alebo inú schopnú emailovú stránku.

via GIPHY

7. VŠETKO SOM SI POCTIVO PREČÍTAL

Ver mi, ani keby si čítal tri 500 – stranové knižky za týždeň, nemáš šancu preštudovať dohodu s prílohami za dve minúty. Ak sa potom čuduješ, prečo sa nedá odhlásiť z brigády v deň, kedy na ňu máš ísť a kvôli pokute chceš volať Patrika Hermana a celý štáb Lampárne, buď si vedomý toho, že žiadna reportáž lámajúca rebríčky sledovanosti z toho nebude a tvoj podpis na dokumentoch bude podľa zákona o archivníctve svietiť ešte dobrých pár rokov. Preto si vždy poctivo prečítaj čo podpisuješ, aby si potom neskôr nedvíhal tlak sám sebe a rovnako aj pracovníkom klientskeho servisu.

via GIPHY

8. JA SOM PRACOVAL UŽ V TOĽKÝCH SPOLOČNOSTIACH

Chválenkárstvo nikto nemá rád, ale keď sa budeš snažiť urobiť na zamestnávateľa dojem tým, kde všade si už pracoval, s najväčšou pravdepodobnosťou z teba neodpadne a s prácou sa môžeš rozlúčiť. Všade si bol, všetko si videl a tam, kde si nebol sa chystáš, ale realita je taká, že asi nie si prototyp zodpovednosti a nikde si dlhodobo nevydržal. Ľudia sa predsa nezamestnávajú na mesiac ani na dva.

via GIPHY

9. PRACUJEM IBA CEZ VAŠU AGENTÚRU

Nie, nie sme naivní a je nám jasné, že popri našich jednorázovkách máš asi aj inú brigádu. Či máš podpísanú dohodu aj inde sa nepýtame kvôli tomu, že by sme v tom prípade mali nižšie fakturačné ceny, ale preto, že spolu s dohodou podpisuješ aj vyhlásenie, poprípade výnimku, ktoré môžeš mať uplatnené len u jedného zamestnávateľa za jeden kalendárny mesiac. Ešte raz, U JEDNÉHO ZAMESTNÁVATEĽA za JEDEN KALENDÁRNY MESIAC. Ak si teda myslíš, že pár papierov hore-dole a podpíšeš si to všade, kde sa dá, zarábaš si akurát na pokuty od sociálnej poisťovne. Ak niečomu nerozumieš, nie je hanba sa spýtať. Skús to ale predtým, ako si tieto dokumenty uplatníš aj inde.

via GIPHY

10. PRÍDEM NA 120%

Aj ty patríš k sľubotechnám a nakoniec žiadny zo svojich sľubov nedodržíš? Popri práci s ľuďmi sa naučíš aj základy psychológie a preto čím viac budeš opakovať a presviedčať sám seba, že na brigádu určite na 120% prídeš, tým viac je jasné, že treba mať v zálohe aj plán B, lebo neprídeš ani len na sto. Pre takéto prípady teda existujú frázy ako ,,Dám Vám ešte vedieť“ alebo ,,Prezistím ako mám v ten deň čas“. So statusom vyrábača a absentéra sa ti peniaze na účet asi tak ľahko nepohrnú.

via GIPHY

Monika Macaláková