Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Deň bláznov

Ahojte kamoši! 🙂 V pondelok sme tu mali opäť najbláznivejší deň v roku – 1. apríl. Vedel si, že aj tento zdanlivo vymyslený sviatok má svoju históriu? Prvý apríl sa totižto v dávnej minulosti vo viacerých kultúrach oslavoval ako príchod jari. Tiež sa v minulosti v tento deň slávil aj začiatok nového roka. Až v roku 1564 sa začiatok nového roka určil na 1. januára, ako to máme dodnes.

via GIPHY

No dobre, koniec historického okienka. Dnes tento deň poznáme ako 1. apríl – Deň bláznov, alebo aj Medzinárodný deň vtákov. Neviem teda, ako s tým súvisia tie vtáky, ale ani mi to nepríde zvláštne. If you know what i mean.

via GIPHY

Tento deň je neskutočne super. Môžete slobodne robiť zle a vyhovárať sa na to, že je 1. apríl. V každom z nás je predsa kúsok toho povestného čertíka na ramene, ktorý túži robiť zle.

via GIPHY

Mnoho srandistov (preklad: DÉMONOV SO SKLONMI V ŠIKANE INÝCH OSÔB) už pred 1. aprílom starostlivo vymýšľa čo svojmu okoliu vyvedú. Najviac na čo som sa kedy ja zmohla u mňa bol špendlík na stoličke alebo klasické „prdítko“. Ak tento môj až príliš biologicky znejúci názov nepoznáte, myslím tým ten prdiaci vankúšik ktorý sa dal niekomu nastražiť pod zadok. Som asi slabý šikanátor.

via GIPHY

1. apríl je aj neoficiálny medzinárodný deň „kedy sú všetky frajerky tehotné“. Baby, stavím sa, že aj vy ste toto na svojich frajerov určite aspoň raz v tento deň vymysleli. Chlapci síce zažili menšiu zástavu srdca, ale aspoň je sranda. V tento deň je tiež vypredaná zubná pasta v obchodoch. Je to totiž najlepší nástroj ako si z niekoho vystreliť. Či už umiestniť na kľučku alebo aj do ucha bezbranného objektu kanadských žartíkov. Našla som tiež dobrý tip – v jedných nemenovaných čokoládových sušienkach s bielou náplňou je možné vymeniť tiež náplň za zubnú pastu. Prvoaprílový gurmánsky zážitok zaručený.

via GIPHY

Tak čo, spáchali ste aj vy niečo? Ak áno podeľte sa s tým s nami, my v Junglee sa radi zasmejeme. Ja sa musím priznať. Keď som 1. apríla raňajkovala v našej Venze, nejaký vtipkár (opäť prekladám: démon so sklonmi k šikane iných osôb) uvoľnil soľničku a tak pol kila soli ostalo v mojom hemendexe. Ak toto čítaš, ĎAKUJEM, hemendex bol dobrý, už len trochu dosoliť…

Paulína Leštianska

via GIPHY